Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na spektakl Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry pt. “Trash Story” realizowany w ramach projektu Teatr Polska.

Przedstawienie odbędzie się we wtorek, 8 października 2013 r. o godz. 18.00 w  Klubie Wojskowym 5 bsap w Krośnie Odrzańskim, przy ul. Poznańskiej 42 A.

Bezpłatne wejściówki na spektakl do nabycia w CAK “Zamek” ul. Szkolna 1 oraz w sklepie “Żabka”, ul .Poznańska 31 od dnia 01.10.2013 r.

UWAGA! Spektakl jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej i osób dorosłych. Kontakt tel. 68 383 89 94, e-mail: sekretariat@zamek.krosnoodrzanskie.pl.

O spektaklu:

„Tematem przedstawienia jest pamięć. Pamięć o tych, którzy mieszkali tu przed nami. Mieszkali w domach, w których teraz mieszkamy MY. ICH już nie ma. Zostały ślady: listy, fotografie, przedmioty codziennego użytku, meble, domy i groby. Ta historia nie jest osobna, historia jest wspólna. Pamiętajmy o tym”.

Marcin Liber
Magda Fertacz

Trash Story
reżyseria: Marcin Liber
muzyka: Aleksandra Gryka
scenografia: Grupa Mixer, Marcin Liber
kostiumy: Grupa Mixer
dramaturgia: Michał Pabian
przygotowanie chóru: Hanna Klepacka

Obsada

są:
Matka – Elżbieta Donimirska
Wdowa – Hanna Klepacka
Brat – Ernest Nita
Ojciec – Aleksander Podolak
Mały – Dawid Rafalski (gościnnie)

byli:
Ursulka Klarin – Pedagog miejski – Kaja Bień
Ursulka Anne – Malarka – Anna Chabowska
Ursulka Marthe – Restauratorka – Marta Frąckowiak
Ursulka Althe – Farmaceutka – Anna Haba
Ursulka Karle – Handlarka – Karolina Honchera
Ursulka Truda – Lekarka – Tatiana Kołodziejska
Ursulka Joppe – Studentka – Joanna Koc
Ursulka Elfriede – Architekt miejski – Elżbieta Lisowska-Kopeć
Ursulka Brivi – Kierownik Grünfest – Beata Sobicka-Kupczyk
Ursulka Dulchi – Kierownik Chóru – Dobrosława Trębacz

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru  w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

Inspiracją dla powstania  programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez „Redutę” Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program Teatr Polska organizowany jest po raz piaty. Zgłosiło się 105 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 15 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 15  teatrom, które ze swoimi  prezentacjami i warsztatami odwiedzą 104 miejscowości w całej Polsce. Objazdy będą trwały od 15 lipca do 5 grudnia 2013 roku.

W tym roku w programie biorą udział:
Grupa Coincidentia i Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia z Wasilkowa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Studio Teatralne „Koło” z Warszawy, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy, Wrocławski Teatr Lalek.

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

indeks www.polska.e-teatr.pl

mkidn_01_cmyk

 www.mkidn.gov.pl

logo_it

www.instytut-teatralny.pl