Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na spektakl Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry pt. „Kazimierz i Karolina” realizowany w ramach projektu Teatr Polska.

Przedstawienie odbędzie się w sobotę, 22 listopada 2014 r. o godz. 18.00 w sali kinowej Klubu Wojskowego 5 bsap w Krośnie Odrzańskim, przy ul. Poznańskiej 42 A.

Spektakl jest skierowany do widzów od 16 lat. Po spektaklu zapraszamy również na warsztaty teatralne.

UWAGA! Aktualnie brak wolnych biletów w CAK “Zamek” oraz w sklepie “Żabka”.

 Kontakt tel. 68 383 89 94, e-mail: sekretariat@zamek.krosnoodrzanskie.pl.

O spektaklu:

Kazimierz właśnie stracił pracę. Karolina marzy o awansie społecznym. Czy ich miłość – w świecie pogrążonym w kryzysie – ma szansę przetrwać? Pozornie prosta opowieść ukazuje mechanizmy społeczne, w których pieniądz odgrywa kluczową rolę, a ludzie niczym bezwolne marionetki zostają wprzęgnięci w tryby wielkiej machiny społecznej klasyfikacji. Reżyser Wojtek Klemm pochyla się nad swoimi bohaterami ze współczuciem, ale i rodzajem czułości – Kazimierz i Karolina pragną przecież być kochani, nawet w zdegradowanym, pozbawionym nadziei świecie.

Kolejny sukces Lubuskiego Teatru! Spektakl „Kazimierz i Karolina” w reż. Wojtka Klemma w finale tegorocznej edycji programu „Teatr Polska 2014″! Komisja Artystyczna projektu po obejrzeniu stu dziewięciu przedstawień wybrała piętnaście, wśród nich znalazła się produkcja LT. Lubuski Teatr weźmie udział w projekcie po raz drugi – w ubiegłym roku kwalifikacje wygrał nasz spektakl „Trash story” w reż. Marcina Libera.

Ödön von Horváth
Kazimierz i Karolina
przełożył Jacek St. Buras
reżyseria Wojtek Klemm
dramaturgia Michał Pabian
przestrzeń Wojtek Klemm, Torsten König
choreografia Magda Jędra
muzyka Micha Kaplan
światło Torsten König
kostiumy Sandra Fink
asystenci reżysera: Paulina Dudzińska, Tomasz Kaczorowski

Obsada:
Karolina- Hanna Klepacka
Kazimierz – Przemysław Kosiński
Schurzinger – Dawid Rafalski
Erna – Anna Haba
Franio Merkl – Ernest Nita
Rauch – Aleksander Podolak
Speer – Piotr Lizak
Elli – Karolina Honchera
Maria – Marta Frąckowiak
Premiera: 21 września 2013, czas trwania spektaklu: 80 minut
Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 16.

O projekcie:

Projekt „Teatr Polska” to jedna z najważniejszych inicjatyw teatralnych ostatnich lat – od 2009 roku program umożliwia widzom z małych miasteczek dostęp do najnowszych i najciekawszych spektakli teatrów instytucjonalnych.

Objazdy z wybranymi produkcjami trwają kilka miesięcy, dzięki programowi najlepsze polskie spektakle ogląda co roku prawie 40 tys. widzów z ponad stu miejscowości w całym kraju.

Udział Lubuskiego Teatru w tak prestiżowym projekcie organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie to dowód na to, że właściwa linia repertuarowa i zdolny zespół aktorski to najważniejsze składniki, które stoją za marką i sukcesem LT.

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

karol21