Podstawą sprawnego funkcjonowania w obszarze kultury jest współpraca wszystkich jednostek na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Taką drogą, zamierza kroczyć Dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” Pan Henryk Brudło. W dniu 4 marca 2013 roku zaprosił na spotkanie do Zamku Piastowskiego, Dyrektorów przedszkoli oraz szkół z terenu naszej gminy.

Prawie dwugodzinne spotkanie zaowocowało przedstawieniem kalendarza imprez z prośbą o przesyłanie informacji na temat przedsięwzięć kulturalnych realizowanych w placówkach. Dodatkowo zaprezentowano warsztaty z projektu Art i Edu oraz poproszono o zwiększenie promocji tych sekcji w szkołach.

Ponadto na spotkaniu omówiono kwestię współpracy podczas najważniejszych imprez dla Gminy Krosno Odrzańskie takich jak Dni Krosna Odrzańskiego, Majówka, Konkursy recytatorskie itp. Dyrektorzy wyrazili również chęć uczestniczenia w nowych imprezach zaproponowanych przez Dyrektora CAK. Spodobały się pomysły przeglądu dorobku artystycznego przedszkoli oraz warsztaty plastyczne tworzenia pisanek i palm wielkanocnych.

Spotkanie było również okazją do wymiany poglądów na temat bieżącej pracy kulturalnej Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek”. Dyrektorzy wskazywali, że potrzebna jest „markowa” impreza, która sprawi, że Dni Miasta będą rozpoznawalne w regionie.

Na sam koniec wyrażono nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się średnio co pół roku oraz że CAK jest do dyspozycji wszystkich placówek, zarówno jako pomoc techniczna przy realizacji imprez, jak i merytoryczna. Dyrektor zapowiedział, że chętnie przyjmiemy również grupy na zwiedzanie zamku, żywe lekcje historii oraz możemy utworzyć galerię prac uczniów szkół i przedszkoli.

Zapraszamy  także do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Spotkanie z dyrekcją szkół i przedszkoli

(fot. CAK “Zamek”)