7 czerwca 2010 r. o godz.19.00 w Sali 1000-lecia w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim odbyło się spotkanie autorskie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.  Podczas dwugodzinnego spotkania aktor opowiedział zebranym o swojej edukacji, pracy zawodowej i twórczości.

Dzielił się z nami swymi doświadczeniami i sukcesami. W ujmujący sposób charakteryzował i omawiał zagrane przez siebie role m.in. w filmie “Sól ziemi czarnej”, “Brzezina”, “Generał Nil”.Oczywiście pan Łukaszewicz ma na swoim koncie dużo więcej znakomitych ról, których z uwagi na ich ilość nie sposób wymienić.

W trakcie spotkania aktor niejednokrotnie podejmował się także recytacji wielu dzieł znanych pisarzy. Wszyscy byli zachwyceni i jednocześnie zdumieni wspaniałą dykcją i donośnym głosem pana Olgierda Łukaszewicza. Spotkanie to było bardzo interesujące i pouczające. Odbywało się w przyjemnej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie spotkania aktor otrzymał wiązankę kwiatów.  Wielu uczestników także skorzystało z okazji nabycia autografu aktora.

  

fot. Emilia Gowin

fot. Emilia Gowin