Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza Krośnian i nie tylko na  “STAND UP COMEDY –  KABARET NA STOJĄCO” z udziałem Katarzyny Sobieszek z kabaretu “Made in China” oraz Magdy Mleczak znanej z kabaretu “Słoiczek po Cukrze”.

Już 9 grudnia 2011 r. o godz. 19:00 artystki pojawią się w Zamku Piastowskim ze swoim autorskim programem kabaretowym, aby  rozbawić krośnieńską publiczność.

“Stand up comedy – Kabaret na stojąco” w wykonaniu Kasi Sobieszek i Magdy Mleczak to  przede wszystkim wyjątkowe połączenie doświadczenia, młodości i urody. Jednak najważniejszy i tak jest ich cięty język i ostry żart.

W Polsce Stand Up zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Bezpośredniość, odwaga dowcipu, poruszanie niewygodnych tematów jest czymś nowym na polskiej scenie rozrywki. Stand Up to komik, jego charyzma, mikrofon i spotkanie z widzem bez pośrednictwa scenki, rekwizytu czy przebrania. No i najważniejsze w Stand Up’ie – ma być śmiesznie!!!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w CAK ”Zamek”, ul. Szkolna 1 lub przed występem (od godz.18:30).

 Krótko o artystkach:

Magda Mleczak

Na kabaretowej scenie występuje od roku 1997. Najpierw jako członkini kabaretu SZUM, teraz jako Magda Mleczak. Solową karierę rozpoczęła 15 stycznia 2007 wystawiając program pt. “Kariera Zdzisława Śrubki” autorstwa Roberta Górskiego. Rok później, 22.01.2008 odbyła się premiera jej autorskiego programu pt. “Musi być w gienach”. Program ma charakter klasycznego stand – up’u, czyli wychodzi babka na scenę, przez godzinę gada śmieszne rzeczy i dopiero potem schodzi. Wszystko, co osiągnęła  zawdzięcza tylko i wyłącznie Bogu, rodzinie, koleżankom, przyjaciołom, znajomym, autorytetom, wrogom, stylistom, fryzjerom, kosmetyczkom, instruktorom fitness i sobie.

Katatatatatatarzyna Sobieszek

320 bitów na minutę – kabaretowy karabin maszynowy, szybkości żartów i celności płent mógłby jej pozazdrościć niejeden snajper. Ładna i pyskata, na scenie już parę lat: „ja się czasem czuję jak stara lodówka – brzydka, odrapana, głośno chodzi, ale żal wyrzucić, bo działa”. Skąd się wzięła na kabaretowej scenie?: „Z Zielonej Góry. W tym mieście można być, albo żużlowcem, albo kabareciarzem, ze względu na płeć nie miałam wyboru”. Wybór drogi życiowej potwierdziła NAGRODA PUBLICZNOŚCI na Turnieju Form Satyrycznych w Bogatyni 2011. Na co dzień występuje z kabaretem Made In China … w Opolu 2011 albo Kabaretowym Klubie Dwójki, albo gdzieś w Polsce. Z ostatniej chwili – „zostałam Mistrzynią Polski Kabareciarzy w Maratonie 2011. Biegłam jako jedyna kabaretokobieta…ale czy to ważne:-)” – zastanawia się Kasia.

Więcej informacji o artystkach można znaleźć na ich stronach:

www.magdamleczak.pl , www.katarzynasobieszek.art.pl.

A oto próbka ich możliwości:

YouTube Preview Image

Magda Mleczak – ŁYŻWA (źródło: www.youtube.com)

YouTube Preview Image

Katarzyna Sobieszek – STAND UP (źródło: www.youtube.com)

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !