Sukces – to słowo idealnie pasuje do reprezentantów Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek”, którzy biorą udział w kolejnych etapach konkursów z cyklu Pro Arte organizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury.

W dniu w 26 marca 2014 r. w Gubińskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki. Naszą jednostkę reprezentowały Sandra Zaborowicz i Iza Moralecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Weronika Malkowska, Klaudia Tytoń oraz Karolina Głuszak z Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim. Wszystkie osoby uczęszczają na zajęcia wokalne zespołu Perfectly, które prowadzi Pani Katarzyna Kolczyńska.

Rada Artystyczna w składzie Janusz Gajda, Paweł Bardzik i Maciej Sławny wyróżniła duet Weronika Malkowska oraz Klaudia Tytoń, z kolei Laureatem w kategorii solistów została wspomniana już Klaudia Tytoń, która będzie reprezentowała nasz powiat na konkursie wojewódzkim w Sulechowie, który odbędzie się 9 maja 2014 r.

Dzień później 27 marca 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Gospodarzem imprezy był ponownie Gubiński Dom Kultury a Krosno Odrzańskie reprezentowali: Anna Szafraniec, Eliza Szczepaniak (obie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – instruktor Ewa Lubczyńska), Weronika Tomaszyk (Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek” – instruktor Radosław Sujak), Bartosz Wojnarowski oraz Przemysława Bełdzikowski (obaj z Klubu Wojskowego 5bsap – instruktor Tomasz Miechowicz).

Rada Artystyczna nominowała do konkursu wojewódzkiego w Żarach, Weronikę Tomaszyk w turnieju wywiedzione ze słowa z interpretacją Laurie Halse Andersen – Motylki oraz Przemysława Bełdzikowskiego w turnieju poezji śpiewanej z rapowymi wersjami koncertu Jankiela z Pana Tadeusza – Adama Mickiewicza oraz Trenu XIX Jana Kochanowskiego.

Konkurs na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury w Żarach.

Sukcesów może być jeszcze więcej, gdyż już 9 kwietnia kolejny etap, tym razem powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, gdzie również wystąpią krośnianie. Mają szansę na otrzymanie nominacji do konkursu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego reprezentowania Krosna Odrzańskiego.

Festiwal Piosenki-Gubin-26.03.2014-11

Festiwal Piosenki-Gubin-26.03.2014-16 Festiwal Piosenki-Gubin-26.03.2014-15

OKR-Gubin-27.03.2014-03 OKR-Gubin-27.03.2014-06 OKR-Gubin-27.03.2014-08