Św. Mikołaj pochodzi z Laponii. To rzecz oczywista. Wszystkie dzieci wiedzą, że podróżuje po świecie na wielkich saniach ciągniętych przez Rudolfa i inne renifery. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że odwiedzi Krosno Odrzańskie.

Wydarzyło się to 4 grudnia 2011 roku podczas Miejskich Mikołajek zorganizowanych przez Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Całość imprezy rozpoczęła się przed Halą Sportowo-Widowiskową w Krośnie Odrzańskim, gdzie Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, wystrzałem z pistoletu, rozpoczął III Bieg Mikołajów. Uczestników było około 60 w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trasę biegnącą dookoła Hali Sportowo-Widowiskowej, całość została zabezpieczona przez Drużynę Harcerską oraz Straż Miejską.

Główna część imprezy mikołajkowej rozpoczęła się parę minut przed godz. 16:00, już wewnątrz Hali. Po wręczeniu nagród i medali i uroczystym przywitaniu wszystkich dzieci, w podróż dookoła świata zabrała je Ida Ochocka, aktorka i twórczyni własnego teatru. Dzieci poznały zwyczaje panujące w Afryce, Amerykach oraz Azji. Estrada trwała dobrą godzinę i nie jedno dziecko czuło zmęczenie.

Jednak nie był to koniec atrakcji. Nadszedł czas na spotkanie ze Św. Mikołajem. Ten bardzo ochoczo rozdawał prezenty, ale tylko tym dzieciom, które wykonały jego polecenia. Wśród nich były te sprawnościowe jak i umysłowe. Konkursami zajęli się animatorzy ze wspomnianej już Drużyny Harcerskiej oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Na koniec Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci swoimi czekoladowymi podobiznami. Imprezę poprowadzili pracownicy z CAK “Zamek” – Paulina Downar oraz Radosław Sujak.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy mikołajkowej. Wystarczy kliknąć na załączony link: Galeria – Imprezy 2011.

(fot.Michał Ciesielczyk)