Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, na który czekamy cały rok. To czas, w którym możemy spotkać się z bliskimi, wyciszyć się, a także jest to czas, w którym każdy z nas chciałby znaleźć choć drobny prezent pod choinką.

W związku z tym, że wiele rodzin z gminy Krosno Odrzańskie jest w trudnej sytuacji materialnej, to Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” po konsultacjach z Urzędem Miasta w Krośnie Odrzańskim postanowiło, że pieniądze, które były zaplanowane na realizację Sylwestra Miejskiego przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych dla osób potrzebujących.

Paczki w dniu 23.12.2014 r. pracownicy Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” dostarczą do dzieci, rodzin, osób niepełnosprawnych z gminy Krosno Odrzańskie. W paczkach znajdą się m.in. żywność długoterminowa, chemia domowa, zabawki oraz słodycze. W wyznaczeniu rodzin pomógł nam Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim i jego jednostki organizacyjne. Partnerem przedsięwzięcia jest Restauracja Kuźnia Smaku w Krośnie Odrzańskim.