Z dumą i poczuciem uzasadnionej wzniosłości ogłosić należy, iż miniprojekt Kulturalny Zawód oficjalnie zbliża się do finisażu! Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, głównym i nadrzędnym celem tejże inicjatywy jest zmiana w świecie tego co zmienić się da. W tym przypadku chodzi o edukację społeczeństwa i obalenie sterty stereotypów, które od wielu lat skutecznie zalegają między futrynami drzwi wejściowych na uczelnie artystyczne utrudniając dostęp do nich. Mówiąc krótko chodzi o uświadomienie młodzieży – bezpośrednio, rodzica – pośrednio, o różnorodności profesji artystycznych znajdujących się na palecie uczelni edukacji wyższej w naszym kraju.

OBALIMY błędne wyobrażenia przymierających głodem malarzy w zbyt dużych swetrach, muzyków mieszkających na plantacji ogórków w Wielkiej Brytanii, czy designerów specjalizujących się w umiejętnej integracji bułki z parówką w stoiskach na starówce.

POKAŻEMY, że można żyć na poziomie pracując twórczo, z dala od biurka, bądź tworząc biurka, grając na skrzypcach lub falach Martenota, tańczyć w deszczu, a o niedostatku śpiewać, pisać lub malować.

O tym, że życie sztuką nie tylko pełne jest pasji, ale także pozwala uzyskać wymierne i jak najbardziej materialne dobra postaramy się Was przekonać już we wrześniu!

Zapraszamy na 15 minutową prezentację w samym środku… APARATU!

Warsztaty Terapii Zajęciowej | ul. Piastów 10, Krosno Odrzańskie.

5-7 września 2011 | 16:00 – 18:00 | Start co 20 minut.

Więcej informacji na: www.facebook.com/kulturalny.zawod

Projekt finansowany przez Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek”.