Żółtobiałozielona Nysa T522 poprowadzona przez krośnieński Team weźmie udział w Rajdzie “Złombol”, który rozpoczyna się już 4 września, a zakończy się 7 września 2010 roku. Tegoroczny Rajd jest największym wyzwaniem w historii Złombolu! Trasa rajdu prowadzić będzie z Katowic, aż do tureckiego miasta – Stambuł. Oznacza to dla uczestników przejechanie Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i w końcu Turcji, aby dotrzeć do Bosforu, który dzieli w Stambule Europę od Azji.

Rajd “Złomboł” to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji, której celem  jest uzbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. W tym roku Team Nysa Krosno Odrzańskie mógł wystartować dzięki pomocy darczyńców, którymi są m.in. Urząd Miasta w  Krośnie Odrzańskim, Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”, a także wiele innych przedsiębiorstw prywatnych. Logo sponsorów zostało umieszczone na krośnieńskim bolidzie, a całość wpłaconych przez nich środków przekazane potrzebującym dzieciom. To już kolejny rajd zorganizowany dla dzieci. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco i z Katowic na arktyczne koło podbiegunowe udowadniając, że mimo wszelkich obaw, można dojechać takimi “złomami” do wyznaczonego celu, a ponadto pokazać, że w każdy sposób można pomóc podopiecznym domów dziecka.

Krośnieńskiej drużynie życzymy powodzenia w wyprawie, a obszerną relację z rajdu i wyniki naszej krośnieńskiej „Nyski” umieścimy na naszej stronie po ich powrocie.