STOPKA Z LOGAMI

„Transgraniczne spotkanie kulinarne – dziedzictwo kulturowe znad rzeki Odry” to projekt realizowany przez Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim z partnerem – Miasto Schwarzheide. Celem projektu jest rozwój transgranicznej współpracy kulturalnej i prezentacja dziedzictwa kulturowego rzeki Odry poprzez tradycję kulinarną pogranicza polsko-niemieckiego.

Serdecznie zapraszamy na finał projektu,

który odbędzie się

4 czerwca 2017 r.

w ramach Rybobrania w Porcie Rzecznym

w Krośnie Odrzańskim.

Rozpoczęcie strefy kulinarnej – godz. 12:00.

 

W tym dniu przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zapraszamy chętne drużyny do udziału w polsko-niemieckim konkursie kulinarnym o Wazę Wodnika. Do konkursu mogą zgłaszać się grupy prywatne, stowarzyszenia, instytucje z terenu partnerów projeku. W ramach konkursu każda drużyna będzie musiała przygotować potrawę z wybranych przez siebie produktów i ryb. Więcej informacji o konkursie tutaj: https://zamek.krosnoodrzanskie.pl/polsko-niemiecki-konkurs-kulinarny-o-waze-wodnika/

 

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w polsko-niemieckiej strefie kulinarnej. W ramach tej strefy powstanie namiot ze stoiskiem do przygotowywania zdrowych posiłków. A ponadto dzieci dowiedzą się o wartościach zdrowotnych i odżywczych ryb oraz przygotują z nich szybkie potrawy.

 

Dodatkiem do tych kulinarnych działań będzie polsko-niemiecka wystawa. Tematem wystawy będzie rzeka Odra, jeziora i ich fauna i flora. Na wystawie znajdą się również informacje i zasady wędkowania w Polsce i w Niemczech i wiele innych informacji.

 

 

Projekt pt.  „Transgraniczne spotkanie kulinarne – dziedzictwo kulturowe znad rzeki Odry”

pozyskał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr/ Spree-Neiβe-Bober

w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

STOPKA Z LOGAMI

plakat mały