Od wielu tygodni trwają przygotowania do jednej z najciekawszych imprez organizowanych przez Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”.

O jakim przedsięwzięciu mowa? – o III Turnieju Rycerskim o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej. Już od dwóch lat we wrześniu do Zamku Piastowskiego powraca iście średniowieczny duch. Dzięki niemu krośnieński turniej stał się bardzo popularną imprezą w regionie. Tej wysokiej pozycji nie można stracić. Już dziś wiadomo, że tegoroczne średniowieczne przedsięwzięcie będzie miało jeszcze bardziej rozbudowaną ofertę. A co najważniejsze, będzie to impreza dwudniowa.

1 i 2 września będzie można zrobić zakupy na jarmarku średniowiecznym, skosztować dawnej kuchni, spróbować swych sił w grach plebejskich i tańcach średniowiecznych. Nie zabraknie również muzyki dawnej. Każde dziecko będzie mogło przeobrazić się w rycerza bądź księżniczkę. Oczywiście to wszystko stanowi dodatek do najważniejszych punktów programu, czyli walk i pokazów rycerskich, obozowiska średniowiecznego i inscenizacji historycznych. Ponownie krośnieński zamek odwiedzi para książęca – Henryk Brodaty i Jadwiga Śląską. Wydadzą oni wielki bal na cześć mieszkańców Krosna Odrzańskiego. Dzięki tej inscenizacji poznamy ceremoniał dworski, etykietę, a także legendę o księżnej Jadwidze.

Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach, na naszej stronie, bo już wkrótce pojawi się więcej szczegółów o III Turnieju Rycerskim o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej.