Chcesz zostać reżyserem? Myślisz o studiach w szkole filmowej? Chcesz przyjrzeć się pracy filmowca z bliska i nakręcić swój film? Przyjdź i zapisz się na bezpłatne warsztaty filmowe! W ten sposób poznasz kulisy pracy reżysera i poznasz na czym polega fascynujący proces tworzenia filmów.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca stycznia 2011 r.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Krosno Odrzańskie.

Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek miesiąca, w godzinach od 16.00 do 19.00. Liczba miejsc jest ograniczona.  O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie 1 lutego 2011 r., o godz. 16:00 w CAK „Zamek” przy ul. Szkolnej 1.

Warsztaty filmowe przyjmą formę zajęć teoretyczno – praktycznych, w ramach których uczestnicy poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu. Szczegółowy program warsztatów znajduje się w załączniku. Program warsztatów filmowych kliknij.

Warsztaty poprowadzi instruktor Wojciech Tomczak, który jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi o kierunku reżyseria. Pracuje także w lokalnej telewizji jako operator kamery – montażysta.

Instruktor prowadził już podobne warsztaty z grupą młodzieżową ze Słubic. Sukcesem słubickiej grupy było zajęcie I miejsca na festiwalu w Krakowie za film „3 minuty” oraz zajęcie II miejsca na festiwalu w Bielawie przez film „Jaś i Małgosia”. Filmy można obejrzeć pod adresem internetowym: http://www.youtube.com/results?search_query=wojtu83&aq=fkliknij.

Wojciech Tomczak współpracował także z rzepińską grupą młodzieżową, która  wzięła udział w projekcie „Twoje ręce – Twój los”. W ramach projektu grupa zrealizowała cztery filmy dotyczące zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież we współczesnym świecie. Filmy często są wykorzystywane przez nauczycieli oraz policję. Dla zainteresowanych, podajemy adres internetowy, na którym znajdują się wymienione filmy http://rzepin.net/glowne-dzialy/wiesci-z-mdk/twoje-rece-twoj-los/ kliknij.

Celem warsztatów jest popularyzacja twórczości filmowej wśród młodych ludzi, pogłębienie ich wiedzy filmowej oraz realizacja własnych krótkometrażowych filmów. Warsztaty filmowe to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na zdobycie konkretnej wiedzy i doświadczenia filmowego.

Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na poniżej podany adres: Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”,  ul. Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: zamek@krosnoodrzanskie.pl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !