Już po raz szósty Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krośnie Odrzańskim organizuje Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej, który odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia 2012 r.

Festiwal rozpocznie się od prezentacji konkursowych uczniów szkół muzycznych z Gubina, Krosna Odrzańskiego, Międzyrzecza, Słubic i Świebodzina. Przesłuchania odbędą się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia uczniów i potrwają od godziny 9:00 do 14:45.

VI Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej zakończy koncert galowy w kaplicy Zamku Piastowskiego, podczas którego odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Tego wieczoru na scenie zamkowej pojawią się wybitni instrumentaliści. Na skrzypcach zagra Joanna Kreft – studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, stypendystka programu Młoda Polska oraz uczestniczka międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Towarzyszyć jej będzie Adam Szyszka – pianista i kameralista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz uczestnik pianistycznych konkursów muzycznych. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00.

Celem Festiwalu jest zachęcenie uczniów do prezentacji umiejętności artystycznych, promowanie muzyki kompozytorów polskich oraz  nawiązanie współpracy między szkołami muzycznymi I stopnia w regionie lubuskim.

Na VI Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej serdecznie zapraszają Starostwo Powiatowe i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim.