Mieszkańcy Ziemi Lubuskiej, z rozkazu Księcia Henryka i jego żony Jadwigi, 5-6 września nakazuje się liczne przybycie do Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim. Bowiem w tych dniach odbędzie się VI Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej.

We wrześniowy weekend rycerze i odtwórcy historyczni przeniosą nas do średniowiecza. Podczas krośnieńskiego turnieju odbędą się walki bojowe, turniej łuczniczy, bieg rycerzy, dam i gawiedzi. Niewątpliwą atrakcją będą warsztaty tkactwa, garncarstwa, wikliniarstwa.
Nie zabraknie pokazów skryby, kowala, tokarza. Wszystko będzie okraszone muzyką i tańcami dawnymi oraz grami plebejskimi dla publiczności.

blazen1W sobotę odbędzie się inscenizacja zdobywania zamku oraz Ogólnopolski Turniej Łuczniczy Dziennikarzy Polskiego Radia „O Złotą Strzałę Henryka Brodatego”.

Wieczorem zapraszamy wszystkich na pokaz światła i dźwięku „Czarna śmierć” oraz koncert śpiewu białego Grupy Drewno. W niedzielę zaś Teatr Rozrywki Trójkąt przedstawi nam opowieść „Księga Błazna – moralitet plebejski”.

Ponadto na dziedzińcu zamkowym powstanie wioska rycerska, zaś na podzamczu jarmark kasztelańskim. Na jarmarku nie zabraknie jadła i napitków dawnych, rękodzielników, artystów i kramarzy.

Wstęp wolny!

Patronat medialny:
Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl

Naszemiasto.pl, www.naszemiasto.pl

Gazeta Tygodniowa, www.tygodniowa.pl

Gazeta Wyborcza, www.wyborcza.pl

Radio Zachód, www.zachod.pl

TVP Gorzów Wlkp.,www.tvp.pl

10lat

Szczegółowy program imprezy na plakacie:

plakat_turniej