Od 5 do  8 września 2013 r. w Krośnie Odrzańskim rozbrzmiewać będą dźwięki VII Festiwalu Jadwigensis.

„Festiwal Jadwigensis 2013” to międzynarodowe przedsięwzięcie artystyczne służące upowszechnianiu kultury wysokiej. Głównym punktem przedsięwzięcia jest cykl koncertów muzyki poważnej z udziałem wysokiej klasy artystów prezentujących utwory największych klasyków gatunku. Do tej pory wystąpiły u nas takie gwiazdy jak: Konstanty Andrzej Kulka, Stanisław Drzewiecki, Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Agnieszki Duczmal, Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu, czy  Jan Bokszczanin ze swoim koncertem organowym.

Siódmą edycję imprezy rozpocznie koncert inauguracyjny w wykonaniu Jerzego Zelnika i kwartetu smyczkowego Delos pt. “Czas wojny i pokoju – oto jest Polska”. Występ inauguracyjny odbędzie się we czwartek, 5 września br. o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Kolejny koncert pn. „Złote lata tanga” odbędzie się w piątek, 6 września  o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim. Tego wieczoru na scenie zamkowej pojawi się Trio Grzegorza Frankowskiego, w składzie Jacek Bylica – fortepian, Piotr Kopietz – bandoneon, Grzegorz Frankowski – kontrabas.

Z kolei w sobotni wieczór, 7 września  będzie można posłuchać koncertu pt. “Sześć wieków muzyki” w wykonaniu wrocławskiego chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienes,  który odbędzie się o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Jednakże głównym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie niedzielny występ znakomitego duetu, znanej polskiej piosenkarki – Anity Lipnickiej  i John’a Porter’a – walijskiego muzyka i kompozytora. Początek koncertu o godzinie 20.00. Miejsce: Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim. Uwaga – koncert biletowany.

Sukces poprzednich edycji imprezy i zainteresowanie, jakie wzbudzają koncerty sprawiły, że „Festiwal Jadwigensis” wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w Gminie Krosno Odrzańskie jako przedsięwzięcie o najwyższej randze artystycznej. Koncerty organizowane w ramach „Festiwalu Jadwigensis” wzbogacają ofertę kulturalną miasta, a także ściągają do niego rzesze melomanów z całego powiatu krośnieńskiego, a nawet województwa lubuskiego.

Organizatorzy:
Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim
Fundacja ARS ACTIVA
Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim

Sponsor:
PGE Gubin Sp. zo. o.

Patronaty medialne:
TVP Gorzów Wielkopolski, www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski, 
Radio Zachód
Gazeta Wyborcza
Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl,
Gazeta Tygodniowa
GOŚĆ Niedzielny
SpaceIN.pl

 

Szczegółowy program festiwalu poniżej na plakacie

plakat.s