VIII Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej odbył się 16-17 września 2017r. w murach krośnieńskiego zamku.
Jak co roku turniej otworzyła parada w pięknych średniowiecznych strojach. Na czele korowodu znajdowała się Jadwiga Śląska i Henryk Brodaty. Burmistrz Krosno Odrzańskiego przekazał parze książęcej klucz do bram miasta, przez co mogli panować w nim przez  dwa dni.

DSCF5035
Do Zamku Piastowskiego zjechały się bractwa rycerskie z całego kraju. Dzięki nim przybyli mieli szansę zobaczyć jak wyglądało dawniej życie, a także wziąć udział w walkach rycerskich, turniejach bojowych i łuczniczych oraz podziwiać inscenizację zdobywania zamku.

DSCF4906

DSCF4880
Na dziedzińcu powstał jarmark kasztelański, na którym można było zakupić rękodzielnicze produkty. Każdy z uczestników imprezy mógł wziąć udział w warsztatach dawnego rzemiosła.

DSCF4929DSCF4886

Atrakcją turnieju okazał się pokaz mody dawnej oraz nauka tańców dworskich, zaś sobotni wieczór został umilony przez zespół Góra Trolla.

DSCF4863
Drugiego dnia turnieju uczestnicy mieli szansę nauczyć się chodzić na szczudłach, a także zobaczyć średniowieczne etiudy teatralne.

DSCF4902

DSCF5022

Niedziela została zakończona przekazaniem głównej nagrody –pierścienia Księżnej Jadwigi- za zdobycie I miejsca w turnieju bojowym. W tym roku najbardziej walecznym wojownikiem okazał się Geper.

Gratulacje!