1 lipca CAK „Zamek” ruszył z Wakacyjnym Klubem Filmowców. Krośnianie, którzy zapisali się na zajęcia filmowe, z pewnością nie mogą narzekać na nudę.

Spotkania odbywają się w każdy wakacyjny piątek. W trakcie zajęć, członkowie klubu zapoznają się z poszczególnymi elementami produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu. Oczywiście, niezastąpiony w tej roli okazuje się być prowadzący – Pan Wojciech Tomczak, który nie tylko skończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi o kierunku reżyseria, ale także pracuje w lokalnej telewizji jako operator kamery – montażysta. Instruktor prowadzi już podobne warsztaty z grupą młodzieżową ze Słubic i Rzepina. Mimo, że warsztaty już się rozpoczęły, Pan Wojciech wraz z CAK „Zamek” nadal zachęcają Krośnian do wstąpienia do ich grupy filmowców (kontakt: tel. 68 383 89 94).

A jak oceniają zajęcia sami uczestnicy? Paweł z Krosna twierdzi, że od dziecka marzył o takich warsztatach i w końcu udało mu się zrealizować swoje marzenie. Cieszę się, że w naszym mieście zostały zorganizowane takiego rodzaju zajęcia, zwłaszcza, że nie wiążą się one z jakimikolwiek kosztami – dodaje Paweł. Są to zajęcia, podczas których można naprawdę dowiedzieć się i nauczyć wielu ciekawych rzeczy –  zapewnia uczestnik. Przykładowo na ostatnim spotkaniu instruktor zabrał nas do krośnieńskiego parku, gdzie pod jego okiem uczyliśmy się jak w sposób profesjonalny wykonywać zdjęcia…. I tak powstało moje pierwsze zdjęcie, które zatytułowałem „W stronę słońca…” – dodaje Paweł.

Warsztaty filmowe to także szansa dla tych, którzy kochają scenę, uwielbiają grać i pragną pokazać swój talent aktorski – mówi Pani Małgorzata Nowak z CAK Zamek. Dostajesz swoje pięć minut – i musisz zaprezentować się z jak najlepszej strony, wejść w daną rolę – to naprawdę wciąga zapewnia Leszek – uczestnik. Warto dodać, że uczestnicy zajmują się także tworzeniem scenariuszy oraz charakteryzacją do filmu. Ponadto, zajęcia często prowadzone są  w plenerze, co sprawia, że nie są one monotonne.

Celem warsztatów jest popularyzacja twórczości filmowej wśród młodych ludzi, pogłębienie ich wiedzy filmowej oraz realizacja własnych krótkometrażowych filmów. Nie musimy dodawać, że warsztaty filmowe to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w tym momencie, jakim są wakacje.

Tradycyjnie, zapraszamy także do obejrzenia zdjęć i filmiku z warsztatów filmowych.

Wystarczy kliknąć na załączone linki:

Galeria – Imprezy 2011.

YouTube Preview Image