Ilu jest zakochanych w Krośnie Odrzańskim? Z pewnością wielu. Ilu dokładnie można przekonać się po ilości spotkanych par 14 lutego w Dzień Św. Walentego.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, pluszowych maskotek itp.

W tym roku Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zamierza podarować wszystkim zakochanym parom specjalny prezent. Wystarczy, że 14 lutego (czwartek) przyjdziecie do Galerii Horex w godz. 16.00 – 19.00 i oddacie się w ręce naszego fotografa, który zaaranżuje specjalną miłosną fotkę, a następnie wydrukuje ją dla was na miejscu. Wszystkie zdjęcia otrzymacie bezpłatnie. Współorganizatorem akcji jest Galeria Horex oraz Foga Studio – Krystian Forster.