Wikipedia podaje, że do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. To coroczne święto zakochanych jest obchodzone w dniu 14 lutego i zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się, więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Drobne upominki w postaci wspaniałych zdjęć ma również dla wszystkich krośnian Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”. W tym dniu pragniemy zaprosić wszystkich na akcję pn.“Zakochane Zdjęcia”, w ramach której w Galerii Horex stanie specjalnie przygotowana CZERWONA FOTOBUDKA. Będzie ona do dyspozycji wszystkich w dniu 14 lutego 2015 r. (sobota) w godzinach od 11.00 do 14.00. Wszystkie wykonane w tym dniu zdjęcia będą darmowe i będzie można zatrzymać sobie taką pamiątkę.

Zachęcamy do zwariowanych chwil przy naszym obiektywie. Dostępne będą również przebrania, aby wasze zdjęcia wyglądały niesamowicie. Serdecznie zapraszamy.

fotobudka