Warsztaty filmowe na Odrze? Niech żyją wakacje. Takie rzeczy tylko podczas miesięcy letnich.

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod.Krowa realizuje projekt Laboratorium Odra w ramach, którego przeprowadzą w dniach 10-12 lipca 2013 r. darmowe 3-dniowe warsztaty filmowe dla chętnych pasjonatów.

Zgłoszenia przyjmujemy w Centrum Artystyczno-Kulturalnym “Zamek” lub pod adresem mail: r.sujak@zamek.krosnoodrzanskie.pl. W treści należy podać imię i nazwisko, wiek oraz nr kontaktowy.

Tak o samym projekcie piszę Stowarzyszenie:

Konkretnym celem Laboratorium Odra jest wsparcie dla procesów rewitalizacyjnych miejskich nabrzeży Odry poprze działania artystyczne. Realizacja naszej misji opiera się na 19¬sto dniowym rejsie barką Łokietek korytem rzeki, podczas którego odwiedzimy pięć, wybranych miejscowości portowych (Głogów, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą). Podczas trzydniowego postoju w każdej z miejscowości realizować będziemy kompleksowe warsztaty w zakresie filmu dokumentalnego, które poprowadzą uznani i wielokrotnie nagradzani dokumentaliści (m.in. Piotr Bernaś, Szymon Mizera, Kasia Mateja, Katarzyna Waligórska).

Do udziału zaprosimy lokalną społeczność o bardzo szerokim przedziale wiekowym, przy jednoczesnym skoncentrowaniu się na zainteresowanej filmem młodzieży. Rezultatem projektu będą trzy dokumentalne filmy krótkometrażowe, stanowiące ukoronowanie doświadczeń wspólnej pracy na planie filmowym.

Uroczysta premiera filmów odbędzie się w Poznaniu, w Mobilnym Centrum Kultury KontenerArt, na przełomie lipca i sierpnia. Filmy zostaną wyświetlone również podczas festiwalu kina dokumentalnego we Wrocławiu. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Laboratorium Odra dzięki popularyzacji miejskich nabrzeży poprzez edukację filmową jest szansą zarówno na rozwój potencjału młodych ludzi, jaki i oryginalną próbą promocji potencjału rzeki Odry oraz miast biorących udział w projekcie.

Podczas warsztatów filmowych Laboratorium Odra stworzymy etiudy dokumentalne opowiadające o wpływie rzeki na miasta. Prowadzący będą się dzielić z uczestnikami warsztatów wiedzą w zakresie:
– tworzenia scenariusza dokumentalnego
– kompozycji obrazu
– montażu z materiałów filmowych
– operatorki
– rozumienia obrazu filmowego

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/LaboratoriumOdra
https://www.facebook.com/pages/Kod-Krowa/554557871237044
http://www.kodkrowa.org/
http://www.laboratoriumodra.com/

Laboratorium_Odra_-_plakat_.s