Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim zapraszają na spotkanie w ramach „Wieczoru z gwiazdą”.

W tym roku będziemy gościć w Zamku Piastowskim Piotra i Krzysztofa Machaliców.

Spotkanie autorskie zwieńczy recital „Machalicowie śpiewają piosenki”. Bracia wystąpią z programem, w którym znalazły się wybrane przez artystów songi cenionych przez nich autorów i wykonawców. Wśród piosenek są dzieła m.in. Cohena, Nohavicy i Kaczmarka. Bracia Machalicowie od lat uczestniczą w projektach muzycznych. Mocno związani są z Zieloną Górą, w tym mieście mieszka i pracuje Krzysztof Machalica.

„Wieczór z gwiazdą” odbędzie się 16 stycznia 2015 roku w sali kaplicy Zamku Piastowskiego.

O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie i rozmowa z Piotrem i Krzysztofem Machalicami. Recital „Machalicowie śpiewają piosenki” rozpocznie się o godz. 19.00. Artystom będzie towarzyszył zespół w składzie: Natasza Smirnowa – fortepian, Andrzej Winiszewski – akordeon, Mateusz Skrzypczak – saksofon.

Wstęp wolny!

fot. Piotr Dłubak

Piotr Machalica_foto1-1Machalica
Wybitny polski aktor teatralny i filmowy. Odtwórca wielu pamiętnych aktorskich kreacji m.in. w filmach „Zabij mnie glino” czy „Sztuce Kochania”. Na co dzień także wykonawca piosenki aktorskiej i poetyckiej. Ma na swoim koncie dwie płyty jako wokalista, z których zwłaszcza ostatnia „Moje chmury płyną nisko” cieszyła się dużym powodzeniem. Aktor niezwykle lubiany przez publiczność, obdarzony charakterystycznym niskim głosem rozpoznawalnym w wielu dubbingowanych rolach.

krzys2-1Krzysztof Machalica
Na co dzień mieszkaniec Zielonej Góry, działacz sportowy i społeczny, radny Rady Miasta ZG i lokalny polityk. Jednak z upodobaniem staje także czasem na scenie, wykonując piosenki wielu znanych twórców od W. Młynarskiego po J. Kaczmarskiego. Jako wokalista wziął udział w projektach płytowych w ramach festiwalu filmowego Quest Europe 2014, śpiewając najbardziej znane tematy i piosenki z polskich filmów. Razem z bratem Piotrem Machalicą stworzyli program „Machalicowie śpiewają piosenki” (2014).

fot. Grzegorz Czajka