Czas na wielki finał. Już w najbliższy piątek 13 września o godz. 19.00 na Zamku Piastowski odbędzie się pokaz finalnego filmu realizowanego w ramach projektu Laboratorium Odra.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć filmy finałowe zrealizowane przez członków Stowarzyszenia Kod.Krowa oraz uczestników warsztatów. Ponadto zaprezentowany zostanie film w reż. Piotra Rachonia z muzyką na żywo „Lipcowy horyzont”.

„Konkretnym celem Laboratorium Odra jest wsparcie dla procesów rewitalizacyjnych miejskich nabrzeży Odry poprzez działania artystyczne. Realizacja naszej misji opiera się na 19¬sto dniowym rejsie barką Łokietek korytem rzeki, podczas którego odwiedzimy pięć, wybranych miejscowości portowych (Głogów, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą). Podczas trzydniowego postoju w każdej z miejscowości realizować będziemy kompleksowe warsztaty w zakresie filmu dokumentalnego, które poprowadzą uznani i wielokrotnie nagradzani dokumentaliści (m.in. Piotr Bernaś, Szymon Mizera, Kasia Mateja, Katarzyna Waligórska).

Laboratorium Odra dzięki popularyzacji miejskich nabrzeży poprzez edukację filmową jest szansą zarówno na rozwój potencjału młodych ludzi, jaki i oryginalną próbą promocji potencjału rzeki Odry oraz miast biorących udział w projekcie.”

 

Laboratorium Odra - plakat - przegląd filmów copy(1) (2)