Wielki finał projektu „Lato w mieście (i nie tylko) już w najbliższy wtorek 25 sierpnia br. od godz. 10.00 w Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrzańskim.

Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy Krosno Odrzańskie na barwne spotkanie z animacjami artystycznymi, zabawami sportowymi na plac zabaw. W tym dniu na najmłodszych czeka malowanie twarzy, trampolina, tworzenie biżuterii, kwiatków z bibuły, konkurencje sportowe i wiele innych atrakcji.

Podczas wielkiego finału odbędzie się również barwny i interaktywny spektakl teatralny, który rozpocznie się o godzinie 11.30. Aktorzy Teatru Rozrywki Trójkąt zaprezentują bajkę „Czego nie wiecie o smokach”.

plakat_smoki1Spektakl “Czego nie wiecie o smokach” został zainspirowany książką słynnego psychologa Marshalla B. Rosenberga “Porozumienie bez przemocy”. Opowiada o przygodach głównej bohaterki, Lu, która rozgniewana na swoich kolegów wyprawia się przez magiczny portal do krainy smoków, z zamiarem ich zabijania i w ten sposób odreagowania spotykających ją przykrych sytuacji. Z upływem czasu i wraz z kolejnymi napotykanymi smokami, Lu przekonuje się, że przemoc jest bezsensowna i niczym nie uzasadniona, a komunikacja z innymi ludźmi powinna być oparta na rozpoznaniu własnych emocji. Poważny temat został jednak w tym przedstawieniu potraktowany z dużym poczuciem humoru i lekkością. Spektakl został zrealizowany w konwencji ulicznego teatru, ze średniowieczną stylistyką kostiumów i muzyki nagranej z wykorzystaniem średniowiecznych instrumentów oraz dużymi, barwnymi formami animowanych smoków. Zawiera także elementy interakcji z publicznością.

UWAGA!

W razie deszczu zajęcia odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Pułaskiego w Krośnie Odrzańskim.

Ponadto, w związku z organizacją wielkiego finału LATA W MIEŚCIE, planowane zajęcia sportowe w czwartek 27 sierpnia nie odbędą się.

Organizatorem Wielkiego Finału Lata w mieście (i nie tylko) jest Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim.

PROJEKT OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE ZADANIA REALIZOWANEGO W RAMACH GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI
I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH / GMINNEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

wielki finał