Zbliża się długi majowy weekend. Nieodłącznie kojarzy się nam z zabawą, odpoczynkiem, majówką i… grillowaniem. Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” postanawia spędzić ten wspaniały czas organizując imprezę nad samą Odrą. W tym roku pragniemy Państwa zaprosić na II Majówkę nad Odrą. Impreza odbędzie się w dniu 3 maja 2013 r.

Jest to impreza łącząca w sobie obchody uroczystości patriotycznych i piknik rodzinny. Zachęcamy wszystkich do biesiadowania z nami. W ramach Majówki nad Odrą przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji.

Rozpoczynamy o 12:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie o 13:00 na placu św. Jadwigi Śląskiej odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji zarówno uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak i wyzwolenia Krosna Odrzańskiego. Na obchody zapraszają Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, Proboszcz Parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej ks. Zbigniew Samociak oraz Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk Jarosław Szczypiorski.

Imprezy rozrywkowe odbędą się natomiast w Porcie rzecznym. Wszystko zacznie się o godz. 16:00.

W programie imprezy nie może zabraknąć piknikowania, dlatego zapraszamy Państwa do udziału w konkursie II edycji Wielkiego Majowego Grillowania. Regulamin znajdą Państwo poniżej. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 26.04.2013 r. na adres r.sujak@zamek.krosnoodrzanskie.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Regulamin konkursu II Wielkie Majowe Grillowanie

Ponadto w programie znajdą się gry i zabawy dla małych i dużych. Park dmuchany, stoiska gastronomiczne oraz koncerty lokalnych grup muzycznych: Perfectly, Nadoodrze, KaZetWu, Lejdis.

Miłośnicy psów, będą mogli przyprowadzić swoje czworonogi i sprawdzić się w konkurencjach przygotowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt. Dla najlepszych ufundowaliśmy nagrody.

Wreszcie jedną z najważniejszych rzeczy będzie kolejna próba bicia rekordu w długości polskiej flagi. Do pobicia jest ponad 60 metrów, także prosimy krośnian o przyniesienie flag na Majówkę.

Wszystko zwieńczy o godz. 20.00 zespół Mythos. To grecka grupa wokalno – instrumentalna Mythos, która prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty. bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca. Grecki Zespół Mythos często koncertuje, nagrywa płyty, występuje w radio i telewizji.

Organizatorem imprezy jest Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek”, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Gorzów Wielkopolski, Radio Zachód, Gazeta Tygodniowa oraz Gazeta Lubuska – www.gazetalubuska.pl.

Szczegółowy program imprezy w załączeniu. Wystarczy kliknąć.

Program – Majówka 2013