Coraz bliżej święta!

10 grudnia 2016 r. wprowadzimy KROSNO ODRZAŃSKIE

w świąteczną atmosferę.

W tym dniu na ul. Parkowej zostanie zorganizowana

Wigilia Miejska

i Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Na świątecznie oświetlonej krośnieńskiej alei znajdą się stoiska z ozdobami i stroikami bożonarodzeniowymi, zabawkami i wieloma innymi rzeczami, które świetnie spiszą się jako prezenty pod choinkę. Wśród wystawców nie zabraknie również stoisk ze słodkimi wypiekami i daniami wigilijnymi. Jeżeli ktoś potrzebuje choinki bądź karpia na święta, to również zapraszamy na krośnieński jarmark.

Ponadto w jednym ze stoisk będzie można zakupić bombki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi, które podpisze Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. Dochód ze sprzedaży bombek przeznaczony będzie na Powiatowy Dom Dziecka w Krośnie Odrzańskim.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Ważnym punktem programu będzie składanie świątecznych życzeń. Na scenie Burmistrz Krosna Odrzańskiego wraz z Proboszczem Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej złożą życzenia i podzielą się opłatkiem z mieszkańcami gminy.

ŚWIĄTECZNE PRZEBOJE, KOLĘDY I PASTORAŁKI

Podczas Wigilii Miejskiej i Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można posłuchać świątecznych przebojów, kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych z gminy Krosno Odrzańskie. W tym roku został utworzony również chór mieszkańców Krosna Odrzańskiego, którzy zaśpiewają kilka pięknych polskich kolęd.

ANIMACJE I WARSZTATY DLA DZIECI

Na wszystkie dzieci będzie czekał w tym dniu św. Mikołaj. A oprócz tego będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych dla dzieci. Na stoisku będą duże malowanki, dekorowanie pierników oraz malowanie twarzy. Oprócz tego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przygotuje stoisko, w którym będzie można posłuchać świątecznych baśni, bajek i opowiadań. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na mikołajkowe zabawy rekreacyjne.

MARSZ MIKOŁAJÓW I MAGIA CHOINKI

O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na Marsz Mikołajów. 300 pierwszych osób, które będą pod sceną, otrzymają mikołajkowe czapeczki i wspólnie z nami przejdą na plac przed „Tramwajem”. Na placu Burmistrz wraz z mieszkańcami rozświetli miejską choinkę i szopkę bożonarodzeniową.

 – Jarmark Bożonarodzeniowy

rozpocznie się o godz. 12.00.

 

– Świąteczne życzenia usłyszymy o godz. 14.00.

 

– Scena artystyczna będzie grała od godz. 14.30.

 

– Warsztaty artystyczne i świąteczne animacje

rozpoczną się o godz. 14.00

 

– Marsz Mikołajów startuje o godz. 18.00.

 

Razem z nami poczuj magię Świąt!

Organizatorzy:

  • Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”
  • Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji

Współorganizatorzy:

  • Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej
  • 5. Kresowy Batalion Saperów
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Współpraca:

  • Horex
  • PSS Społem
  • Freshmarket
  • LGD Zielone Światło

Spotkanie ze św. Mikołajem oraz warsztaty artystyczne to projekt, który otrzymał dofinansowanie

w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2016 .

plakat-jarmark