W najbliższą sobotę 09 grudnia zapraszamy Państwa na ulicę Parkową gdzie będzie można wziąć udział w Wigilii Miejskiej oraz skorzystać z oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Sprzedaż na kiermaszu rozpoczniemy od godziny 13.00.

Na licznych stoiskach będą się Państwo mogli zaopatrzyć w kartki, stroiki i ozdoby świąteczne – oryginalne i niezwykłe bo w znakomitej większości wykonane przez naszych lokalnych artystów – i tych najmłodszych i tych starszych – bardziej doświadczonych w swoim rzemiośle. Pomoc będą więc mogli otrzymać Ci z Państwa, którzy nie mają jeszcze pomysłu na niebanalny świąteczny upominek.

Na zmarzniętych, głodnych i spragnionych czekać będziemy z pysznym jedzeniem, wypiekami domowej roboty, piernikami, gorącą kawą i herbatką podawaną z cytryną i imbirem, można się też będzie zaopatrzyć w zdobywające coraz większą renomę nie tylko w województwie lubuskim wino z lokalnej winnicy.

O godzinie 14.00 mieszkańcom miasta i gminy świąteczne życzenia złożą: Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula i Proboszcz Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej ks. Zbigniew Samociak.

O godzinie 14.30 wystartuje Strefa Artystyczna. Z Wigilijnej sceny  zaczną wówczas rozbrzmiewać kolędy wykonywane kolejno przez wszystkie pokolenia miejscowych wokalistów – zachęcamy oczywiście do udzielania im aktywnej pomocy. Równolegle będą się odbywały także inne imprezy: osoby o zacięciu sportowym będą modły spróbować swych sił w Biegu Mikołajów rozpoczynającym się o godzinie 15.00. Najmłodsi będą się mogli pokręcić na karuzeli, wziąć udział w animacjach prowadzonych przez Bałwanka Olafa, Śnieżynkę i Elfika lub dać się oczarować Motocyklowym Mikołajom z krośnieńskiego Motoforum.

Starsi będą mogli za niewielką opłatą (na cel charytatywny) otrzymać bombkę świąteczną z indywidualną dedykacją od Burmistrza. Pewną nowością będzie również stoisko „Oddam – Wymienię” gdzie każdy będzie mógł przynieść ozdoby choinkowe, które mu się znudziły i uważa je już za zbędne – by w zamian wybrać coś dla siebie lub po prostu zostawić dla kogoś kto będzie je chciał zawiesić na własnym drzewku.

Całość zwieńczy Marsz Mikołajów, którzy wyruszą o godzinie 18.00 by wspólnie uczestniczyć w rozświetleniu choinki miejskiej i szopki bożonarodzeniowej – pierwszych 300 osób będzie mogło liczyć na przyozdobienie głów czapką świętego Mikołaja.