Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza na otwarcie wystawy w Galerii Horex.

21 marca odbędzie się wernisaż Krystyny Nawrockiej.

Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy na spotkanie z pięknymi zdjęciami ptaków. A to budząca się do życia natura oraz odgłosy i ćwierkanie ptaków, sprawiają że czujemy w powietrzu wiosnę.

 

Uroczyste otwarcie wystawy

„W zgodzie z naturą”

odbędzie się

21 marca o godz. 18.00

w Galerii Horex w Krośnie Odrzańskim.

 

Kilka słów od artystki…

Najcenniejsze są chwile radości, gdy biorę aparat do ręki. Moment kadrowania, naciśnięcie spustu a później niecierpliwego oczekiwania na uzyskany efekt, to jest prawdziwa przyjemność jaką czerpie z obcowania z fotografią. Naciskając spust migawki, wiem że mogę zatrzymać chwilę na wieczność, która w innym wypadku odeszłaby na zawsze, a ja mogę do niej wrócić kiedykolwiek zechcę i nie ważne czy jest niezwykła czy pospolita. Mieszkam w Zielonej Górze, choć od 5 lat pomieszkuje w Bielowie koło Krosna Odrzańskiego. Pierwszą moją wielką pasją jest pisanie wierszy, wydałam cztery tomiki wierszy, drugą pasją jest fotografia.

 

Zbigniew Rayche o Krystynie Nawrockiej…

Są ludzie, którzy roztaczają wokół siebie niewidzialny obłok fluidu życzliwości i dobroci. Już przy pierwszym spotkaniu budzi w nas sympatie i zaufanie. Najczęściej w pierwszej chwili nie rozumiemy, skąd się wzięły te uczucia, dlaczego te osoby są dla nas od razu bliskie i serdeczne? Po prostu od pierwszej chwili taką osobę lubimy.

W tej chwili interesują mnie osoby promieniujące dobrocią i życzliwości. Tak właśnie jest Krysia Nawrocka – koleżanka z dwóch klubów ZUTW: Fotograficznego i Oksymoronu. Trzeba tu od razu wyjaśnić znaczenie kierunku tych moich rozmyślań. Otóż Krysia nosi w sobie pasje do dwóch kierunków sztuki i dlatego nazwałem ją artystką dwojga sztuk.

Krysie poznałem jako osobę traktującą sztukę fotograficzną w ciekawy sposób. Ona potrafi fotografować nie tylko rozumem, ale przede wszystkim sercem.

kania (67) małe