6 maja 2014 r. odwiedził Krosno odrzańskie – Robert Makłowicz. Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. W związku ze zbliżającym się Rybobraniem nasz gość wspólnie z Burmistrzem Markiem Cebulą wziął udział w transmitowanej przez Radio Zachód konferencji promującej nowe święto miasta. Obaj panowie zgodnie mówili o potencjale, jaki tkwi w umiejscowieniu Krosna Odrzańskiego. Dlatego też sobota (21.06.2014 r.) będzie poświęcona na promowaniu ryb słodkowodnych.

Na Bulwarze im. Jana Pawła II odbędzie się piknik kulinarny z rybą w tle. Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość przygotowania potraw rybnych podczas wspólnego gotowania z Panem Makłowiczem. Przypominamy też o loterii, która już wkrótce ruszy. Główną nagrodą będzie samochód osobowy marki Opel Corsa. Nasz gość zakupił w trakcie swojej wizyty pierwszy los w loterii pn. „Autogranie na Rybobranie”.

Mimo napiętego grafiku Robert Makłowicz znalazł czas na zwiedzenie krośnieńskiego zamku w towarzystwie Burmistrza Krosna Odrzańskiego – Marka Cebuli. Zobaczył m.in. bogatą ekspozycję i galerię wystawioną w części krużgankowej Zamku Piastowskiego.

 R.Maklowicz-06.05.2014-03 R.Maklowicz-06.05.2014-09 R.Maklowicz-06.05.2014-10