Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula oraz Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zapraszają na szereg wydarzeń kulturalnych związanych z tegorocznym Świętem Niepodległości.

Głównym punktem tych wydarzeń będzie koncert z udziałem Ani Dąbrowskiej – znanej polskiej wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów i producenta muzycznego.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Krośnie Odrzańskim odbędzie się również Piknik Niepodległościowy oraz zostanie przeprowadzona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po której odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem pocztów sztandarowych i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy na Placu św. Jadwigi Śląskiej.

Dodatkowo odbędą się jeszcze inne ciekawe wydarzenia towarzyszące Świętu Niepodległości, na które w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy program wydarzeń listopadowych poniżej i na plakacie:

7 listopada (piątek):
19.00 – 6 Lubuskie Zaduszki Jazzowe – Jazz Band Ball Orchestra – Zamek Piastowski
Bilety 20 zł/25 zł dostępne w CAK “Zamek” ul. Szkolna 1, sklepie „Żabka”, ul. Poznańska 31.

9 listopada (niedziela):
10.00 – Szachowy Turniej Niepodległościowy – Zamek Piastowski
Organizator: Krośnieńskie Stowarzyszenie Gier Umysłowych i CAK „Zamek”

10 listopada (poniedziałek):
15.30 Piknik Niepodległościowy – parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Pułaskiego 3
W programie: m. in. kuchnia wojskowa, ognisko i pieczenie kiełbasek, pokazy sprzętu wojskowego i ratownictwa medycznego, pokaz laserów, gry i zabawy dla dzieci oraz ścieżka saperska dla najmłodszych, zawody strzelania z łuku.

19.00 Koncert Ani Dąbrowskiej – Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Pułaskiego 3
Bilety 35 zł/40 zł dostępne w CAK “Zamek” ul. Szkolna 1, sklepie „Żabka”, ul. Poznańska 31 oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy, ul. Parkowa 1.

11 listopada (wtorek):
10.30 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny – kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej
11.30 – uroczystości patriotyczne z udziałem pocztów sztandarowych i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Powrotu Środkowego do Nadodrza do Macierzy – Plac św. Jadwigi Śląskiej

Organizatorzy: Gmina Krosno Odrzańskie, Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, Ośrodek Sportu i Rekreacji, 5 Kresowy Batalion Saperów.

plakat_B2_11_listopada_2014_druk