Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza na wspólny wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na jedną z najsłynniejszych oper – Traviata (Giuseppe Verdiego) w reżyserii Marka Weiss-Grzesińskiego.

Wyjazd odbędzie się 20 października 2012 r. (sobota) o godz. 15:30 spod Urzędu Miasta. Spektakl rozpoczyna się o godz. 19:00.

Koszt biletów : normalny 89,00 zł/ za osobę, ulgowy 84,00 zł/za osobę. Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej, studentom, rencistom i emerytom.

Koszt biletu obejmuje przejazd autokarem, bilet do Teatru Wielkiego oraz ubezpieczenie na czas przejazdu w dwie strony, na trasie: Krosno Odrzańskie – Poznań – Krosno Odrzańskie. Ilość miejsc – 40!

Zapisy przyjmowane są do 12 października 2012 r. w siedzibie CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1, w godz. 7:30-15:30. Pieniądze wpłacane są przy zapisie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu, ktory jest dostępny poniżej w załączniku.

Regulamin wyjazdu do Teatru Wielkiego – 20.10.2012

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 68 383 89 94 / 68 359 16 37.

TRAVIATA

kierownictwo muzyczne: Gabriel Chmura

inscenizacja i reżyseria: Marek Weiss-Grzesiński

scenografia: Andrzej Sadowski

kostiumy: Ryszard Kaja

choreografia: Emil Wesołowski

czas trwania: 2 h 45 min., 2 przerwy

opis:

Verdi zetknął się ze sztuką Aleksandra Dumasa Dama Kameliowa podczas swojej wizyty w Paryżu w 1852 r. i postanowił stworzyć operę w oparciu o tragiczną historię kurtyzany. Ostatecznie librecista Verdiego Francesco Maria Piave nadał dziełu nowy tytuł (wł. traviata – zabłąkana), pod którym wystawiono ją w Wenecji.

Pierwotnie opera okazała się skandalem, publiczność była zgorszona faktem, iż bohaterką dzieła jest upadła kobieta. Z czasem jednak Traviata zyskała wielką aprobatę zarówno krytyki jak i publiczności, wpisując się na stałe do kanonu najważniejszych oper Verdiego.