Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza na wspólny wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na jedną z najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta – „Don Giovanni”. Dzień wcześniej w Operze Poznańskiej spektakl zagrany zostanie po raz pierwszy.

Wyjazd odbędzie się 23 marca 2014 r. (niedziela) o godz. 13:00 spod Urzędu Miasta. Spektakl rozpoczyna się o godz. 18:00.

Koszt wyjazdu:
95,00 zł – bilet normalny
85,00 zł – bilet ulgowy

Koszt biletu, to bilet wstępu do Teatru Wielkiego + dojazd + ubezpieczenie. Ilość miejsc ograniczona.  Zapisy przyjmujemy do 14 marca 2014 r. w siedzibie CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1, w godz. 8:00 – 15:30. Pieniądze wpłacane są od razu podczas zapisu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu, który znajduje się poniżej w linku. Wystarczy kliknąć.

Regulamin wyjazdu – Opera – 23.03.2014

Informacje o spektaklu pochodzą ze strony internetowej Teatru Wielkiego w Poznaniu:

DON GIOVANII
opera w dwóch aktach
libretto Lorenzo da Ponte
na podstawie sztuki Moliera Don Juan
oryginalna włoska wersja językowa z polskimi nadpisami

kierownik muzyczny:Gabriel Chmura
reżyseria:PippoDelbono
kierownictwo chóru:Mariusz Otto
W Don Giovannim Wolfganga A. Mozarta po mistrzowsku splatają się ze sobą elementy lekkiej komedii z fragmentami pełnymi dramatycznego napięcia oraz grozy. Doskonałe libretto, napisane przez Lorenza da Ponte, nawiązujące do Molierowskiego Don Juana oraz wspaniała, budująca psychologiczne portrety bohaterów muzyka Mozarta, zapewniają temu dziełu niezliczone realizacje przy wypełnionych po brzegi widowniach teatrów na całym świecie.

Historię Don Giovanniego – rozpustnika, uwodzącego i porzucającego kolejne kobiety, którego spotyka sprawiedliwa kara – reżyserować będzie jeden z najwybitniejszych reżyserów dzisiejszej sceny operowej, z wielkim uznaniem realizujących swoje prace w całej Europie – PippoDelbono. Kierownictwo muzyczne sprawować będzie Maestro Gabriel Chmura.

OBSADA:
DON GIOVANNI  SokolinAsllani / Stanisław Kuflyuk
LEPORELLO  Adam Palka / Wojciech Śmiłek
DONNA ANNA  Iwona Hossa / Magdalena Nowacka
DONNA ELVIRA  Wioletta Chodowicz / Monika Mych-Nowicka
DON OTTAVIO  Mikołaj Adamczak / JeongkiCho
ZERLINA  Barbara Gutaj-Monowid / Natalia Puczniewska
MASETTO  Krzysztof Bączyk / Rafał Korpik
KOMANDOR  Krzysztof Bączyk / Rafał Korpik / Jerzy Mechliński

Patronat honorowy nad spektaklem objęła Ambasada Austrii w Warszawie.