Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na wspólny wyjazd na SUPERPRODUKCJĘ Opery Wrocławskiej „Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta.

Wyjazd odbędzie się 16 listopada 2013 r. (sobota) o godz. 13:00 spod Urzędu Miasta. Spektakl operowy rozpoczyna się o godz. 19.00 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Koszt wyjazdu – 90,00 zł (bilet wstępu + dojazd + ubezpieczenie).  Ilość miejsc ograniczona.  Zapisy przyjmujemy do 29 października 2013 r. w siedzibie CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1, w godz. 8.00 – 16.00. Pieniądze wpłacane są od razu podczas zapisu.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu, który znajduje się poniżej w linku.

Regulamin wyjazdu-16.11.2013

O widowisku operowym:

Superprodukcje Opery Wrocławskiej, które w ciągu 15 lat obejrzało blisko pół miliona widzów, określane są mianem wrocławskiego fenomenu. Wystawiane były m.in. na Wyspie Piasek, Pergoli, na scenie na Odrze i na Stadionie Olimpijskim.

Tym razem w listopadzie Opera Wrocławska zaprasza do Hali Stulecia na 31. z kolei megawidowisko operowe “Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta. Libretto, napisane przez M. Carre i E. Cormona, zainspirowane zostało albumem odkryć geograficznych (Wyspa Cejlon i jej ciekawostki przyrodnicze O. Sachota).

Akcja miała się rozgrywać w Meksyku, po czym przeniesiono ją w bardziej egzotyczne realia, na Cejlon. Centralnym tematem utworu jest miłość dwóch przyjaciół-rywali do kapłanki Leili. Miłość tragiczna, niespełniona, nie mająca racji bytu. Leilą i Nadirem szarpią sprzeczne uczucia, namiętność i trwoga. Sceniczną akcję potęgować będzie orkiestra i monumentalny chór, a przepiękne kostiumy i dekoracje przeniosą widzów w świat fantazji i niezwykłych doznań artystycznych. Opera Wrocławska wystawi aż sześć spektakli, liczących blisko 300 wykonawców. Znakomici soliści, gwiazdy światowych scen operowych, orkiestra, ponad stuosobowy chór, balet, statyści, monumentalna scenografia, widowiskowe sceny, a przede wszystkim porywająca muzyka są gwarancją prawdziwej uczty nie tylko dla fanów sztuki operowej.