Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na wspólny wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na jedną z najsłynniejszych oper – Wesele Figara (Wolfganga Amadeusza Mozarta) w reżyserii Marka Weiss-Grzesińskiego.

Wyjazd odbędzie się 10 lutego 2013 r. (niedziela) o godz. 14:00 spod Urzędu Miasta. Spektakl rozpoczyna się o godz. 18:00.

Koszt biletów: normalny 89,00 zł/ za osobę, ulgowy 79,00 zł/za osobę. Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej, studentom, rencistom i emerytom. Koszt biletu obejmuje przejazd autokarem, bilet do Teatru Wielkiego oraz ubezpieczenie na czas przejazdu w dwie strony, na trasie: Krosno Odrzańskie – Poznań – Krosno Odrzańskie. Ilość miejsc – 42!

Zapisy przyjmowane są do 1 lutego 2013 r. w siedzibie CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1, w godz. 7:30-15:30. Wpłaty dokonywane są przy zapisie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu, który jest dostępny poniżej w załączniku.

Regulamin wyjazdu do Teatru Wielkiego w Poznaniu -10.02.2013 r.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 68 383 89 94 / 68 359 16 37.

WESELE FIGARA


kierownictwo muzyczne: Zbigniew Graca
scenografia i światła: Paweł Dobrzycki
przygotowanie chóru: Mariusz Otto

czas trwania: 2 h 40 min., 1 przerwa

Mozart i autor libretta Lorenzo da Ponte stworzyli iskrzące humorem dzieło, ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie scenami, które od lat bawią publiczność. W swoim dziele Mozart dokonał połączenia pięknej muzyki, kunsztownej dramaturgii, spójnej akcji, wybitnych arii i wyśmienicie scharakteryzowanych postaci.

Ta arcyśmieszna opera komiczna jest dowodem na to, że niezależnie od czasów w jakich powstała i dzisiaj potrafi rozbawić widzów na całym świecie. Tym razem humor warstwy muzycznej, po mistrzowsku stworzony przez W.A. Mozarta, postanowił na nowo zinterpretować Zbigniew Graca, który jak nikt inny potrafi wydobyć z muzyki Mozarta najzabawniejsze i najatrakcyjniejsze fragmenty, by intrygi i sytuacje sceniczne miały swoje muzyczne dopełnienie.

Źródło www. http://www.opera.poznan.pl