STOPKA Z LOGAMI

 

Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w polsko – niemieckim spotkaniu, które odbędzie się 04.06.2017r. o godzinie 11:00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Celem spotkania będzie przedstawienie zgromadzonym osobom prezentacji pt. „Polskie i niemieckie postaci ważne dla Krosna Odrzańskiego”.

Zapisy prowadzone są pod nr telefonu 68 383 89 94 lub w sekretariacie Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim. Spotkanie jest bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dzięki projektowi powstanie również folder dwujęzyczny, zawierający opis ważnych dla Krosna Odrzańskiego postaci. Poprzez stworzenie folderu chcemy przybliżyć zarówno okolicznym mieszkańcom, jak i turystom z Polski i Niemiec informacje na temat interesujących osób związanych z naszym miastem. Częścią folderu będzie również przedstawienie postaci ważnych dla obecnej współpracy między Krosnem Odrzańskim, a partnerem krośnieńskiego samorządu – miastem Schwarzheide. Będą to osoby reprezentujące polską i niemiecką stronę współpracy.

Folder będzie dostępny bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej w Krośnie Odrzańskim.

W Galerii Wystawienniczej Zamku Piastowskiego zostanie stworzona także wystawa czasowa, podczas której turyści, jak i mieszkańcy, będą mieli możliwość zapoznać się z informacjami na temat  osób ważnych w dziejach Krosna Odrzańskiego.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w spotkaniu dnia 4. czerwca 2017r. oraz do odwiedzenia wystawy czasowej.

Projekt stworzony przez Centrum Artystyczno-Kulturalne pozyskał dofinansowanie Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr/ Spree-Neiβe-Bober w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!