Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem historii i sportu. W tym dniu odbył się pierwszy „Marsz po historię”.

Mimo pochmurnej i deszczowej pogody spotkali się miłośnicy historii miasta i Nordic Walking. Spacer miał na celu promować zdrowy styl życia i pamięć o Krośnie.

Pod Halą Sportowo-Widowiskową zebrała się ponad 30-sto osobowa grupa. Po krótkiej rozgrzewce, którą poprowadziła Pani Beata Leśkiewicz uczestnicy marszu wyruszyli. Trasa biegła przez ulicę Poznańską, Basztę, ulicę Chrobrego, most i uliczki dolnego Krosna. Pan Jerzy Szymczak opowiadał ze szczegółami, co, gdzie, jak i co się w każdym domu znajdowało. Poszliśmy do starego parku, poznaliśmy style, w jakich były budowane domy, widzieliśmy jadalnego kasztana, cisy i drzewo, które gubi korę – opowiadają biorący udział w marszu Krośnianie. Pan Jerzy zaprowadził nas przed wejście na drewniany most i do ratusza. Wędrowaliśmy przez plac św. Jadwigi. Dla nas nie stał on pusty, Pan Jerzy zarysował nam jego przedwojenną architekturę – mówi Pani Paulina Downar.

Po dwu i pół godzinnym marszu wszyscy dotarli do zamku. Tam już czekał dziedziniec oświetlony pochodniami, ognisko z kiełbaskami i gorąca herbata. Był to czas na rozmowy, podzielenie się wrażeniami i pytania. Padało, było zimno, ale każdy szedł z uśmiechem i zaciekawieniem na twarzy.

Jest to dla nas znak, że takie imprezy warto powtarzać – mówi Pani Marta Niemiro – dyrektor CAK „Zamek”. Wszyscy już się pytają o kolejny „Marsz po historię”. A to już wkrótce – zapewniają organizatorzy! Proszę śledzić naszą stronę www.zamek.krosnoodrzanskie.pl i szukać plakatów z informacją.

Organizatorami pierwszego „Marszu po historię” było CAK „Zamek”, OSiR i Studio Beafitness.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z marszu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.