Za nami V edycja Babskiego Wieczoru.

Ponad 300 kobiet 9 marca 2015 r. spotkało się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. W tym dniu każda z Pań otrzymała goździka z rąk Marka Cebuli – Burmistrza Krosna Odrzańskiego.

W programie artystycznym, który przygotowało Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” mocnym punktem był spektakl Teatru Lubuskiego, pn. „Ławeczka, czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach”. Słodko-gorzka komedia w reżyserii Roberta Czechowskiego spotkała się z ogromną sympatią widzów. Naprzemiennie można było usłyszeć rozbawienie i brawa dla Tatiany Kołodziejskiej i Janusza Młyńskiego, którzy wcielili się w głównych bohaterów opowieści. Natomiast muzyka na żywo grana przez Pawła Stachowiaka, która towarzyszyła aktorom, wprowadzała publiczność w romantyczny nastrój.

Ponadto podczas Babskiego Wieczoru przygotowaliśmy program, pn. „Baby, ach te baby”. Zaprezentowaliśmy wizerunek kobiet przez wieki. Ukazaliśmy kobietę nowoczesną – typową bizneswoman (w tej roli Anna Grzeczny – właścicielka kawiarni Atelier Angel w Krośnie Odrzańskim), kobietę czasów PRL – w typowej torebce z rolek papieru toaletowego (w tej roli Weronika Tomaszyk –  uczennica ZSP w Krośnie Odrzańskim), kobietę lat 20. – elegancką Panią w małej czarnej ze sznurem pereł i toczkiem z woalką (w tej roli Danuta Gzik  – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim), kobietę renesansu (w tej roli Dorota Kwapisiewicz – nauczycielka i Radna Rady Miejskiej), kobietę wczesnego średniowiecza – typową Słowiankę (w tej roli Anna Januszkiewicz – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim) oraz pierwszą kobietę – Lucy, pramatkę ludzkości, której szkielet naukowcy odkryli w 1974 r.

Stylizację fryzur modelkom wykonała Anna Kwiatkowska z salonu fryzjerskiego „Kemon” w Krośnie Odrzańskim. Podczas Babskiego Wieczoru przygotowała również stoisko, w którym Panie mogły zbadać swoje włosy mikrokamerą. Na co dzień Pani Anna Kwiatkowska zajmuje się stylizacją fryzur damskich i męskich oraz pielęgnacją włosów. Wszystkie Panie biorące udział w naszej imprezie, otrzymały również słodki upominek w postaci lodów w słoiku. Ten niepowtarzalny produkt przygotowała zielonogórska modna kawiarnia – Twoja Czekoladka. Zaś męska część Rady Miejskiej zapraszała Panie na stoisko ze słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim Paniom dziękujemy za dobra zabawę i zapraszamy za rok!

Babski-Wieczor-09.03.2015-012 Babski-Wieczor-09.03.2015-020 Babski-Wieczor-09.03.2015-042  Babski-Wieczor-09.03.2015-050 Babski-Wieczor-09.03.2015-051 Babski-Wieczor-09.03.2015-055 Babski-Wieczor-09.03.2015-057 fot. Michał Ciesielczyk