Zapraszamy na nową wystawę plenerową

w Zamku Piastowskim.

Tym razem na zamkowym dziedzińcu będzie można zobaczyć zdjęcia zamków i pałaców,

które znajdują się w województwie lubuskim.

Oczywiście, na zdjęciach nie zabraknie

naszej krośnieńskiej perełki.

To wystawa dla miłośników sztuki, fotografii, ale również turystyki.

Mamy nadzieję, że po tym wernisażu będą chcieli Państwo, zobaczyć te historyczne miejsca na żywo.


Wystawa przygotowana została przez klub fotograficzny „Fotooko”

z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Wernisaż odbędzie się

20 kwietnia o godz. 18.00

na dziedzińcu Zamku Piastowskiego.

 

Informacja o wystawie

W ubiegłym roku na jednym ze spotkań w Klubie „Fotooko” , dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielnej Górze zaproponował, że zorganizuje nam u siebie wystawę, temat mieliśmy wymyślić sami. Po wielu dyskusjach klubowych ostatecznie zdecydowaliśmy się na „Zamki i pałace Ziemi Lubuskiej”. Zbieranie zdjęć do wystawy trwało czas jakiś. Zdjęcia dało 11 osób, na wystawie jest prezentowanych 39 zdjęć. Wernisaż wystawy we wrześniu 2017 roku w czasie Winobrania wzbudził duże zainteresowanie, nie tylko wśród członków ZUTW, ale też mieszkańców miasta. Wystawa została zaprezentowana przed BWA, po prostu na płocie. Trwała do końca września i przez cały czas była odwiedzana przez mieszkańców miasta i mamy nadzieję, że też przez turystów.

Autorzy zdjęć

Halina Adamiak

Regina Chocha

Krystyna Filmanowicz

Roman Grobarski

Elżbieta Józefowicz

Janina Komorowska

Barbara Konarska

Ewa Kwaśniewicz

Bolesław Polarczyk

Bogdan J. Springer

Beata Wołyniec

 zamki i pałace

Informacja o Klubie

Klub Fotograficzny „Fotooko” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, powstał w 1994 roku, jako jeden pierwszych Klubów ZUTW. Jego założycielami byli Zbigniew Rajche, Kazimierz Nowik i Ryszard Drzymała. Początkowo skromna liczba kilku a potem kilkunastu członków rozrosła się do około pięćdziesięciu osób.

Przez pierwszy kilkanaście lat Klub działał tylko na terenie UTW i tylko tam były organizowane jego wystawy. Od paru lat Klub jest znany nie tylko w swoim mieście, ale też w paru miastach województwa. Wystawy grupowe, ale też indywidualne swoich członków pokazuje w Zielonej Górze: w Galerii na Ptasiej (Filia nr 1 WIMBP), w Filii nr 4 WiMBP, gmachu głównym Biblioteki Wojewódzkiej, w Centrum Przyrodniczym, Centrum Integracji Społecznej, Biurze Wystaw Artystycznych , Muzeum Ziemi Lubuskiej i w innych miejscach. Prezentował swoje zdjęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej i w Domu Kultury, oraz w Bibliotece Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach. Od paru lat zdjęcia członków Klubu są obecne na Wojewódzkich Wystawach Fotograficznych w Żarach. Od paru lat zdjęcia członków Klubu są obecne na Wojewódzkich Wystawach Fotograficznych w Żarach. Członkowie Klubu FOTOOKO zdobywają nagrody i wyróżnienia na wystawach krajowych i zagranicznych. Obecnie Klubem kieruje Roman Czarnecki.

EK (2)

EK Krosno P1070661