Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek”  ponownie zaprasza na „Familijne Podwieczorki Teatralne” – cykl przedstawień teatralnych dla całej rodziny.

Tym razem zapraszamy dzieci na spektakl pt. „Niech żyją dzieci, czyli Awantura  w Brzydolandii”.

Jest to klasyczna bajka z morałem. Dwaj aktorzy opowiedzą, a następnie zainscenizują bajkę o królestwie zwanym Brzydolandia, w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się, aby móc zadowolić okropnie brzydkiego, lecz zadufanego w sobie – Króla. Doprowadza to do groteskowej sytuacji – poddani są tak szpetni, że nikt nie może na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka. Oczywiście, Król czuje się przeszczęśliwy, aż do chwili gdy  w królestwie rodzi się tajemnicze dziecko – owoc miłości dwojga ludzi. Jak wszyscy wiedzą, dzieci są najpiękniejszymi istotami na świecie, stokroć piękniejszymi od jakiegokolwiek władcy. Król postanowia  coś tym zrobić. Jak postąpi? Jaki są jego plany? Odpowiedź widz otrzyma w trakcie spektaklu.

Spektakl łączy plan lalkowy z planem „żywym”. Szybkie tempo, piosenki ze świetnym tekstem, absorbująca dziecięcą wyobraźnię intrygą to niewątpliwe atuty przedstawienia.

Przedstawienie odbędzie się 15 maja 2011 r., o godz. 15:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim. Wstęp jest bezpłatny !

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!