Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim już we wrześniu organizuje V Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej.

Jest to jubileuszowa edycja imprezy, w związku z tym Organizatorzy nastawieni są na wysoki poziom wydarzenia, a także na jego promocję w województwie lubuskim.

Tegoroczny turniej odbędzie się 13-14 września 2014 r. w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim i będzie realizowany w ramach projektu współfinansowanego z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, pn. Transgraniczne warsztaty „Sztuka dawna – też dziś”.

Zapraszamy odtwórców historycznych, bractwa rycerskie, rzemieślników, kramarzy lub innych wystawców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jest to impreza, która przyciąga wiele osób pasjonujących się historią, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz mieszkańców województwa lubuskiego.

Na zgłoszenia czekamy do 22 sierpnia. Osoba do kontaktu: Paulina Downar – Instruktor ds. przedsięwzięć historycznych, p.downar@zamek.krosnoodrzanskie.pl, tel. 68 383 8994.

Karta zgłoszenia-TURNIEJ RYCERSKI-2014