Historyczne wnętrza Zamku Piastowskiego to wspaniałe miejsce do zaprezentowania prac artystycznych. Na wystawie pokazane zostaną obrazy artystki

Katarzyny Żok.

Nastrojowy klimat dopełni akcent muzyczny w wykonaniu

braci Butkiewicz,

młodych muzyków z Zielonej Góry.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolic. Będzie nam bardzo miło Was gościć.Gwarantujemy sympatyczną atmosferę i słodki poczęstunek.

Do zobaczenia 15 marca 2019 r. o godzinie 18.00

w Zamku Piastowskim.

Katarzyna Żok – Autorka obrazów  jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Architektura Wnętrz. Szlify malarskie zdobywała pod okiem profesora Normana Smużniaka. Od dziecka przyglądała się drobiazgowo otaczającemu światu… przedmiotom, ludziom, przyrodzie. Zamiłowanie do sztuki określiło kierunek, w którym ciągle podąża.

“Maluję w technice akrylowej, mixed media, na płótnie. Bardzo lubię pracować na dużych formatach. W mojej twórczości można odczytać silne oddziaływanie przyrody, jest ona moją bazą, to z niej czerpię formy, kolory i światło. Obserwuję naturę, zachwycam się nią i maluję. Możliwość tworzenia to jedna z najważniejszych rzeczy jakich doświadczam, jest źródłem szczęścia, napełnia siłą, która pozwala iść własną drogą.”

Jak sama mówi: „Malując zatapiam się w sobie czując moc i siłę. Światło, kolor, kompozycja to baza twórczości, która ciągle podsyca moje emocje. Dobra i sprecyzowana kompozycja to podstawa obrazu, który uzupełnia osobista przestrzeń.”