Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskie serdecznie zaprasza na wystawę niemieckich artystów – Klausa i Helgi Bramburger pt. „Ze sztuką przez życie”. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 lutego 2011 r. o godz. 16:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim.

Na wystawie będzie można zobaczyć malarstwo olejne, pastele, akwarele, grafiki Klausa, a także ceramikę jego żony – Helgi. Prace skupiają się wokół tematyki martwej natury, pejzażu, postaci ludzkiej i baśni. Widać w nich wyraźny wpływ postimpresjonizmu.To sztuka pełna ekspresji, gry barwą i kształtem – sztuka, która zachwyca.

Klaus Bramburger to mieszkaniec Niemiec, urodzony w Guben. Studiował malarstwo i grafikę u prof. Bruno Conrad w Dreźnie oraz ceramikę i sztuki plastyczne w Lipsku. Aktualnie jest nauczycielem malarstwa i grafiki w Guben. To nie jest jego pierwsza wystawa na Ziemi Lubuskiej.

Do tej pory można było podziwiać jego prace w Lubsku, Żarach i Gubinie. Teraz zobaczymy je w Krośnie Odrzańskim, z którym jest sentymentalnie związany.

Wystawa będzie czynna do końca marca 2011 r. Wstęp jest bezpłatny !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !