W związku z organizowaną imprezą pn. Rybobranie w dniach od 18 czerwca 2016 r. r. (sobota) od godz. 4.30 do 20 czerwca 2016 r. (poniedziałek) do godz. 4.30 w obrębie skrzyżowania ul. Ariańskiej (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i ZBOWiD, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

W tych dniach wyłączona z ruchu będzie ulica Słoneczna. Wjazd do tej części miasta odbywał się będzie poprzez ul. ZBOWiD, do ul. Szkolnej (do tej pory jednokierunkowej), z wyjazdem na plac św. Jadwigi Śląskiej, a po zmianach z wjazdem od placu, czyli na ruch przeciwległy. Zatem od drogi krajowej nie wjedziemy w ul. Słoneczną, ale wjedziemy w ul. ZBOWiD, a dalej pokierują nas znaki. Kliknij na obrazek – zmiana organizacji ruchu.

Warto też wiedzieć, że w tym czasie autobusy będą jeździły inaczej niż dotąd. Tymczasowa organizacja dla pojazdów PKS będzie prowadziła objazdem, przez ul. ZBOWiD w kierunku ul. Szkolnej, ul. Pocztowej, aż do placu św. Jadwigi Śląskiej. Koniec objazdu umiejscowiono na ul. Żymierskiego. Tak samo poruszać się będą inne pojazdy, wyjeżdżające z placu manewrowego. Autobusy przyjeżdżające do Krosna Odrz. z Zielonej Góry i Gubina, w kierunku Słubic i Świebodzina, mają zaprojektowany przystanek w obrębie placu św. Jadwigi Śląskiej, przed kościołem w miejscu bezpiecznym dla pasażerów. Natomiast jadący do naszego miasta z kierunku Słubic oraz Świebodzina, będą korzystali z istniejącego przystanku przy ul. 22-go Lipca. Ulice: ZBOWiD, Szkolna, Pocztowa będą objęte całkowitym zakazem parkowania i postoju pojazdów z racji poruszających się po nich pojazdach publicznego transportu.

Apelujemy, żeby w tych dniach nie jeździć „na pamięć”, aby zwracać baczną uwagę na znaki, które to w celu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu są o tzw. „klasę wyższe”, czyli tak naprawdę większe od znaków umieszczanych w mieście.

schemat