W związku z organizowaną imprezą pn. Rybobranie 2019  w dniach od 15 czerwca 2018 r. r. (sobota) od godz. 4.00 do 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) do godz. 10.00 w obrębie skrzyżowania ul. Trakt Książęcy (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i Zamkową, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

W tych dniach wyłączona z ruchu będzie ulica Słoneczna. Wjazd do tej części miasta odbywał się będzie przez ul. Zamkową, do ul. Szkolnej (do tej pory jednokierunkowej).

Odwrotnie wyjedziemy ulicą Szkolną i Pocztową do drogi krajowej. Nie będzie wyjazdu przez ulicę Zamkową.

Warto też wiedzieć, że w tym czasie autobusy będą jeździły inaczej niż dotąd. Tymczasowa organizacja dla pojazdów PKS  zakłada, że autobusy przyjeżdżające do Krosna Odrz. z Zielonej Góry i Gubina, w kierunku Słubic i Świebodzina, mają zaprojektowany przystanek przed dworcem PKS. Natomiast jadący do naszego miasta z kierunku Słubic oraz Świebodzina, będą korzystali z istniejącego przystanku przy ul. Murnej (przed hotelem Odra).

Ulice: Zamkowa, Szkolna, Pocztowa będą objęte całkowitym zakazem parkowania i postoju pojazdów. Zakaz parkowania i postoju będzie dotyczył również ulicy Murnej (w okolicach Hotelu Odra); zakaz nie dotyczy parkingów.

Apelujemy, żeby w tych dniach nie jeździć „na pamięć”.

Zwracamy się również z prośbą do wszystkich mieszkańców Krosna Odrzańskiego o pozostawienie samochodów pod domami. Zostawmy miejsca parkingowe dla naszych rybobraniowych gości.