16 marca 2012 r. Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim przeprowadziło prezentacje rejonowe do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Do konkursu przystąpiło 9 recytatorów. Na repertuar uczestników złożyły się zarówno utwory poetyckie i fragmenty prozy.

Podczas piątkowych zmagań można było nie tylko posłuchać pięknego słowa, ale również klasycznej muzyki w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia – Alicji Stefańczyk  i Aleksandra Nowaka.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury w składzie: Tomasz Siemiński – dyrektor CAK „Zamek”, Paulina Downar – instruktor ds. przedsięwzięć historycznych, Anna Wołoncewicz – polonistka i wieloletni juror OKR oraz Łukasz Gnioch laureat licznych konkursów recytatorskich nominowało do dalszego etapu pięcioro uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim. W Gubinie będą prezentować się Alicja Stefańczyk, Eliza Szczepaniak, Damian Kłusek , Anna Szafraniec i Amanda Wojtyna.

W tegorocznej edycji oprócz nagrody jury, można było otrzymać nagrodę publiczności. Recytatorzy zostali podzieleni na dwie grupy. Z obu zespołów publiczność wybrała jednego recytatora,  który przystąpił do walki finałowej. Byli to – Małgorzata Kaczmarek i Alicja Stefańczyk. Po zaprezentowaniu wybranego przez siebie utworu publiczność brawami oceniała występy. Jednomyślnie nagrodę publiczności otrzymały obie dziewczyny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, za trud i serce, które włożyli w przygotowania do występu recytatorskiego.

UWAGA! Przypominamy laureatom, że prezentacje powiatowe w ramach 57. OKR odbędą się 26 marca 2012 r. o godz. 10:00 w Gubińskim Domu Kultury (ul. Westerplatte 14).

Laureatom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu !

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z przeglądu rejonowego.

Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Michał Ciesielczyk)