Przygotowania do Rybobrania wkraczają w decydującą fazę. Wiemy, że podczas imprezy nie zabraknie dobrej zabawy, ale także sporej dawki rywalizacji m.in. na polu kulinarnym, o co zadba Robert Makłowicz. Czy krośnianie nie oddadzą fartucha? Przekonamy się o tym w sobotę 21 czerwca podczas I Otwartego konkursu kulinarnego o Wazę Wodnika.

Choć popularny krytyk kulinarny nie zasiadł jak dotąd w jury MasterChefa, konkurs, któremu będzie przewodniczył, zostanie przeprowadzony według podobnych zasad. Do zmagań mogą przystąpić drużyny, składające się od 2 do 5 osób. Formuła doboru jest dowolna. Członkami drużyn mogą być zatem znajomi z osiedla, pracy, uczniowie tej samej klasy czy członkowie rodziny. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Jedyne ograniczenie to liczba zakwalifikowanych drużyn, bowiem do konkursu może przystąpić maksymalnie 16 ekip. Jakie kulinarne wyzwania czekają na uczestników? Po objaśnieniu zasad i przygotowaniu stanowisk każda z drużyn będzie miała 60 minut na sporządzenie minimum jednej, a maksymalnie dwóch potraw ze składników, które zostaną znalezione w pudełku-niespodziance (składniki obowiązkowe) oraz dodatkowych składników odnalezionych w spiżarni konkursu. Każde danie będzie oceniane indywidualnie. To jednak nie koniec niespodzianek. Uczestnicy będą mogli korzystać jedynie ze sprzętu przygotowanego przez organizatorów. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są TUTAJ. Wypełnioną kartę należy dostarczyć do 18 czerwca do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim.

To jednak nie koniec kuchennych rewolucji podczas Rybobrania, Organizatorzy ogłosili także konkurs o Złotą Ość, w ramach którego ocenie podlegać będą potrawy przygotowane w domach. Jest to impreza mająca na celu promocję potraw i przetworów z ryb słodkowodnych w województwie lubuskim oraz zachęcenie mieszkańców gminy i gości do wspólnej zabawy. Chętnych z pewnością nie zabraknie, któż bowiem nie chciałby, aby jego rybne specjały ocenił sam Robert Makłowicz? Dodatkową zachętą jest także brak jakichkolwiek ograniczeń – w konkursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, stowarzyszenia i inne grupy formalne i nieformalne, restauracje, zajazdy, firmy cateringowe, gospodarstwa agroturystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Liczy sie przede wszystkim smak potraw oraz inwencja, z jaką zostały przyrządzone.

Wszyscy chętni powinni wypełnić karty zgłoszeniowe oraz dostarczyć je do 18 czerwca do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie miasta w Krośnie Odrzańskim. Zarówno karta, jak i szczegółowy regulamin, są dostępne są TUTAJ. Przygotowane wcześniej wyroby, osoby zakwalifikowane, powinny dostarczyć 21 czerwca w godzinach od 9:15 do 9:45 do portu rzecznego. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00. Jury z pewnością będzie miało co zajadać.