Niedzielne popołudnie w Zamku Piastowskim upłynęło pod hasłem dziecięcych teatrzyków. Jak, co miesiąc Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” zaprosiło najmłodszych Krośnian na Familijny Podwieczorek Teatralny. Tym razem organizatorzy przygotowali dla dzieci niezwykłe atrakcje. W tym dniu oprócz spektaklu Teatru Guliwer, zadebiutował Dziecięcy Teatr Kurtyna działający przy CAK-u. Na zakończenie na wszystkich łasuchów czekał słodki poczęstunek.
Drodzy widzowie, panie, panowie i wy, dzieciaki kochane zaraz ujrzycie niezwykłe bajki, przedziwne, choć wszystkim znane! – tymi słowami zapowiedziała Mądra Sowa spektakl Dziecięcego Teatru Kurtyna, pt. „Nie ma tego złego!” Przygotowania trwały od kilku miesięcy. Spotykaliśmy się na próbach raz w tygodniu. W tym czasie grupa zintegrowała się i nauczyła współpracy. Początkowo myśleliśmy, że będzie to męski teatr. Na próby przychodzili sami chłopcy – uśmiecha się Paulina Downar, opiekun grupy. Na szczęście w maju, dołączyły do nas dwie dziewczynki – dodaje Magdalena Nowak, drugi opiekun. Równocześnie przygotowywane były stroje, dekoracja oraz muzyka. Nieoceniony był w tym Pan Jerzy Szymczak. To dzięki niemu dzieci miały tak piękne stroje.
Młodzi aktorzy rewelacyjnie odgrywali swoje role i pewnie występowali na scenie, co bardzo podobało się widowni. Publiczność gromkimi brawami podziękowała im za występ. Po przedstawieniu był czas na łzy, wzruszenia, gratulacje rodziców i najbliższych.
To było ostatnie spotkanie z „Kurtyną” i Podwieczorkami Teatralnymi przed wakacjami. Pani Marta Niemiro – dyrektor CAK „Zamek” zapewnia, że od września Zamek Piastowski ponownie będzie czekał na najmłodszych widzów. Warsztaty teatralne dla dzieci ruszą również po wakacjach – mówi Paulina Downar – nasze głowy są pełne pomysłów i już dziś zapraszamy wszystkich młodych, utalentowanych aktorów na wrześniowe spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektakli teatralnych. Wystarczy kliknąć na załączony link: