Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach modelarskich. Projekt jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych zamieszkałych na terenie gminy Krosno Odrzańskie. Projekt ten powstał z myślą o rozwijaniu zainteresowań Krośnian tematyką modelarstwa.

Warsztaty przyjmą formę zajęć teoretyczno-praktycznych i będą prowadzone przez instruktora Andrzeja Podlaskiego.  Zajęcia modelarskie będą odbywać się raz w tygodniu, w każdą środę, w godzinach 14.00 – 18.00 w Klubie Garnizonowym przy ul. Poznańskiej 42  w Krośnie Odrzańskim.

Na zajęciach w pracowni modelarskiej uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć wiedzę na temat technik i technologii stosowanych w modelarstwie oraz zapoznać się z warsztatem pracy modelarza od podstaw. Na początek teoretyczne podstawy budowy maszyn samolotowych – modeli. Po zapoznaniu się z teorią, uczestnicy przejdą do zajęć praktycznych, czyli budowania modeli samolotowych, zarówno zdalnie sterowanych, jak i modeli latających na uwięzi. Wykonane przez uczestników modele samolotowe, przejdą generalną próbę na wolnym powietrzu. Punktem finałowym zajęć modelarskich będą wyjazdy debiutujących modelarzy na różnego rodzaju pokazy i przeglądy modelarskie. Zajęcia modelarskie to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale także dobry sposób na rozwój logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej.

Udział w warsztatach modelarskich jest płatny. Opłata miesięczna wynosi 20, 00 zł/os.

Zgłaszać należy się osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo w terminie do 31 października 2010 roku na poniżej podany adres: Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”,  ul Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: zamek@krosnoodrzanskie.pl.