Już w najbliższą sobotę – 9 października 2010 r. zapraszamy Państwa na występ zielonogórskiego kabaretu pn. „BABECZKI Z RODZYNKIEM”, który odbędzie się w Klubie Garnizonowym w Krośnie Odrzańskim (ul. Poznańska 42). „Babeczki z rodzynkiem” pojawią się na scenie KG o godzinie 19.00 i zagrają dla publiczności krośnieńskiej najbardziej znane skecze kabaretowe.

„BABECZKI Z RODZYNKIEM” to zielonogórski kabaret, który powstał w 2005 roku. Założyły go kobiety, które chciały wnieść swój wkład w zdominowany przez mężczyzn świat kabaretu. Kabaret przedstawia babski punkt widzenia na codzienne sytuacje, zrównoważony męskimi ripostami. Babeczki z Rodzynkiem pokazują, że kobiety potrafią mieć do siebie dystans i w zabawny sposób komentować rzeczywistość. W połączeniu z aktorskimi zdolnościami Bartosza i doskonale kreowanymi przez niego postaciami efekt jest naprawdę imponujący. Dostrzegli to jurorzy ogólnopolskich przeglądów nagradzając kabaret licznymi nagrodami. W 2008 roku zdobyli I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności podczas XXIX Wieczorów Humory i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Rok później zajęli III miejsce na XXV przeglądzie kabaretów PAKA. Babeczki z Rodzynkiem pojawiły się również w kilku realizacjach telewizyjnych, m.in. u boku Neo-Nówki w programie „Nasza gmina”. Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o  członkach zielonogórskiego kabaretu – poniżej prezentujemy – ciekawy  opis ich sylwetek:

Karolina Kuras

Dumna posiadaczka 150 cm wzrostu i ogromnej wiedzy z zakresu pedagogiki. Na scenie wyjątkowo agresywna. Uwielbia role, w których może kogoś uderzyć lub chociaż trochę pokrzyczeć. Bije znienacka i z ogromną siłą. Sprawdza się w rolach Schwarzeneggerów… seksownych Schwarzeneggerów.Może się poszczycić wysokim głosem i… niskim wzrostem. Serwuje najlepsze pierogi na polskiej scenie kabaretowej.

Beata Małecka

Powszechnie znana jako “Żaba”. Nikt nie wie dlaczego. Wszechstronnie uzdolniona: śpiewa, tańczy, rysuje, wycina no i oczywiście gra. Jak Beata gra, to wszyscy się śmieją. Sprawdza się w rolach! Znana też jako Żaba. Bardzo głośna, bardzo żywa, wszędzie jej pełno. Śpiewa, tańczy i wpada na pomysły. W wolnych chwilach pakuje na siłowni.

Dagmara Piątek

Najmłodsza stażem i wiekiem. Posiadaczka największych oczu na zachodzie Polski. Idąc ulicą musi kopnąć każdy krawężnik, a potem w domu z wyrzutów sumienia staję na rękach. Jej parapet okienny dźwiga ok. 1000 długopisów, z czego trzy nie piszą, cztery się powtarzają ale tylko jednym można robić bańki. Dagunii lubi też koty, dlatego szuka sierściucha, którym można pisać. Sprawdza się w rolach psychopatek i wiejskich dziwadeł.

Bartosz Klauziński

Próbuje zapanować nad babami, ale na razie mu się nie udaje. Jeździ Rudą Rachelą, pisze teksty, bufetuje w “Gębie”. Po co jest w kabarecie? Jak ktoś chce zaprosić dziewczyny na koncert, to dzwoni do niego. Sprawdza się w rolach… a nie, nie sprawdza się. Rodzynek. Jedyny mężczyzna w zespole. Żyje w przekonaniu, że zapanował nad babeczkami i daje się im rozpieszczać.

Na wieczór z kabaretem „Babeczki z rodzynkiem” serdecznie zaprasza Państwa

Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim.


SOBOTA – 9 PAŹDZIERNIKA 2010 – 19.00

KLUB GARNIZONOWY – KROSNO ODRZAŃSKIE

WSTĘP BEZPŁATNY

Bezpłatne bilety już do nabycia w CAK ”Zamek” w Krośnie Odrzańskim (ul. Szkolna 1).